Протягом вихідних на Волині – 67 виїздів на гасіння пожеж в екосистемах

Волинь у ці вихідні знову горіла практично у всіх районах. 67 виїздів пожежних екіпажів лісогосподарських підприємств та працівників державної лісової охорони, до яких залучено 871 людина, 38 пожежних автомобілі та 65 тракторів.

Випалено десятки гектарів землі, де без шансів на порятунок загинули тварини, птахи і комахи, які тут жили. Тому що люди спалили їхній дім. 

Лісівники оперативно реагують на такі виклики, працюють разом із рятувальниками та активом громад. Адже це спільна проблема – вогонь із полів та лугів швидко переходить на ліс та приватні будівлі.

Лісівники облаштовують мінсмуги – у таких випадках єдині рятівні бар’єри. Так вдається вберегти сотні гектарів площ полів та лісів, які постійно в зоні ризику.

Люди палять суху траву, не розуміючи, що вогонь швидко може стати неконтрольованим.

Значна відкрита площа горіння та сильний вітер призводять до того, що невеличке багаття перетворюється на масштабну пожежу.

Після цього залишається жахлива картина – живий молодий ліс, який природа створила сама, перетворюється у суцільне згарище.

Вогонь дістається і людських домівок. Тут уже загроза набуває іншого рівня та масштабів.

Особливо небезпечно, коли вогонь наближається до промислових об’єктів, газопроводів, автозаправок.

Хибне враження людей про те, що таким чином можна швидко навести лад на полях та господарських територіях насправді перетворюється у смерть для тварин, знищення родючого шару ґрунту.

І тоді природі потрібно докласти максимум зусиль, щоб відновитися.

Звертаємося до керівників та активу громад – пояснюйте це місцевому населенню!

На жаль, ситуація набуває критичності ще й через те, що у звязку із забороною відвідувати рекреаційні зони люди ідуть в ліс, де також розпалюють вогнища.

Поки працівники державної лісової охорони масово задіяні на гасінні пожеж в екосистемах, лісопорушники вдаються до самовільних рубок.

Принагідно знову нагадуємо: при виявленні найменшого загоряння терміново телефонуйте на «101» чи повідомляйте на цілодобову лінію Волинського ОУЛМГ – (0332) 72 00 54.

Бережіть життя! Бережіть природу! 

Пресслужба Волинського ОУЛМГ