Волинські рятувальники з Державної служби з надзвичайних ситуацій України сьогодні відзначають професійне свято – День працівників пожежної охорони

Сьогодні в Україні відзначають День працівників пожежної охорони! Люди цієї професії кожного дня ризикують власним життям задля кожного з нас. Їх справедливо називають героями нашого часу, адже саме їм доводиться рятувати людей із палаючих будівель, приборкувати вогонь в екосистемах, ліквідовувати надзвичайні  ситуації.

Чи не щодень їх випробовують на міцність катастрофи, аварії, природні катаклізми, пожежі, які виникають з вини людей через чиюсь безпечність, недбалість чи й корисливий умисел.

Ми завжди будемо у невідплатному боргу перед ними за ліквідацію аварії на Чорнобильській АЕС. Саме пожежні першими вступили у битву з невидимим і видимим ворогом, і найбільше постраждали.

Вже у час Незалежності України рятівникам довелося приборкувати вогонь на військових складах, де рвались боєприпаси і розлітались повсюдно смертовбивчі реактивні снаряди.

І вже у ці передпасхальні весняні дні наші рятівники знову продемонстрували відвагу і героїзм у закритій Чорнобильській зоні, приборкуючи вогняну стихію, яка знищила ліс і вже націлилась на реактор та сховище радіоактивних відходів.

В усій Україні через людську необережність або ж навмисні підпали горять болота, сільгоспугіддя, вогонь перекидається в ліси, знищуючи все живе. Волинь також охоплена пожежами. Разом із вогнеборцями пліч-о-пліч приборкують лихо і лісівники Волині. Працівники лісової охорони у цих надзвичайних ситуаціях завжди відчувають надійне плече своїх партнерів по безпеці, висловлюють вдячність і щире захоплення їх працею.

Лісівники Волині частіше за інших своїх співгромадян зіштовхуються з небезпеками і стають свідками безпрецедентного подвигу волинських пожежних, з допомогою яких ось вже кілька років поспіль нам вдається вберегти ліси від вогню, що намагається прорватися з придорожніх смуг, господарських наділів і полів, боліт, дачних масивів. Це одна з найскладніших професій, що об’єднує людей мужніх та сильних духом, які у всі часи стояли і будуть стояти на захисті життя і добробуту людей від вогню та стихії. Внесок працівників пожежної охорони України у справу боротьби з вогняною стихією, захисту життя і здоров’я людей, майна від пожеж – неоціненний.

Тільки протягом цієї доби рятувальники області ліквідували 25 пожеж, 11 з яких торф’яників, сухої трави, чагарників, а також сміттєзвалища між селами Сокиричі та Заброди Ківерцівського району. А ще у цей скрутний час карантину рятувальники здійснюють спецобробку дезінфікуючими засобами об’єктів та вулиць по всій області, готові щомиті до подвигу і порятунку чийогось життя.

Лісівники Волині щиро вітають усіх вогнеборців з професійним святом, із Днем працівників пожежної охорони. І знайте: ми дуже дорожимо нашим партнерством.