Звернення Олександра Кватирка з нагоди Дня пам’яті та примирення і перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

Шановні ветерани! Дорогі наші захисники!

Прийміть наші щирі вітання із Днем пам’яті та примирення, Днем перемоги над нацизмом у Другій світовій війні!

Сьогодні, завтра, щодня ми дуже вдячні Вам за справжність, мужність, героїзм.  Ви завжди будете для всіх нас прикладом та авторитетом.

Дорогі колеги-лісівники! Волиняни!

Вимушена вимога цієї весни залишатися вдома не дозволить нам сьогодні та завтра зібратися на Меморіалі Слави чи біля місць поховань загиблих воїнів. Але це не означає, що ми не маємо нагоди вшанувати тих, хто боровся не за себе, а за нас.

Пам’ять, перш за все, не в правильно підібраних словах. А шана не лише в квітах та лампадках. Все це символи. Справжню пам’ять не чути і не видно. Вона безшумно повертає нас до важливих речей та людей. Згадати подумки – це вже дуже багато.

Відвідати ветеранів, які живуть у нашому місті чи селі, можна не лише у травневі дні. Вони будуть раді нашій увазі завжди.

Вшанувати тих, хто вже не з нами, можна, прибравши могилу невідомого солдата, яку раніше бачили в лісі. Посадіть там квіти, подбайте, щоб вони виросли та розквітли.

У наших лісах – сотні різних поховань. Ліс був сховищем та порятунком для живих, став посмертним місцем примирення учасників різних воєн та  конфліктів.

8 та 9 травня – теж символічні для всіх нас дати. Незабутні. Святкові та болісні. Як сама перемога у будь-якій війні.

Такою ж символічною стане дата нашої перемоги у війні, яка зараз триває на Сході країни. Дуже хочеться, щоб це відбулося якнайшвидше. Щоб про цю війну ми також говорили у минулому часі.

А дата нашої перемоги нехай стане завершальною у хронології воєн. Щоб ніколи більше. Жодних подібних дат.

Ми перемагаємо, коли про все це пам’ятаємо…

З повагою начальник Волинського ОУЛМГ  Олександр КВАТИРКО