ДП « Городоцький лісгосп» має в своєму підпорядкуванні 34 тис. га мисливських угідь

Основним видом діяльності  ДП « Городоцький лісгосп» є ведення лісового господарства, охорона і лісовідтворення   на підпорядкованій території . Однак  на належному рівні тут ведеться і мисливське господарство. Підприємство має в своєму підпорядкуванні понад 34 тис.га  мисливських угідь.  Єгерська служба лісгоспу займається охороною , відтворенням  та раціональним використанням  мисливської фауни.

Головний лісничий  ДП «Городоцьке ЛГ» Богдан Ковальчук розповідає, що мисливські угіддя  лісгоспу розділені на 7 єгерських обходів. Для підгодівлі  мисливських тварин  проведено ряд біотехнічних заходів: є в наявності 50 солонців, 45 годівниць, 11 підгодівельних майданчиків для дикого кабана. В цьому сезоні закуплено понад 20 тонн зерна кукурудзи, коренеплоди ( морква, буряк). У достатній кількості заготовлено  сіна та деревних віників.

Завершилось полювання  на парнокопитних та хутрових звірів. На даний  момент проходить облік мисливських тварин. Видовий склад мисливської фауни досить різноманітний. В угіддях нині налічується 405 голів  козулі європейської, 95 голів дикого кабана,  30 голів  лося, також наявні тварини занесені до Червоної  книги України: рись, горностай, видра річкова, борсук звичайний, тхір звичайний,   лелека чорний, журавель сірий,  підорлик малий, пугач, глухар.

Слід сказати, що мисливські угіддя потерпають від бобрів, який за останні роки значно розповсюдився  в городоцьких лісах.  Будуючи загати, тварини піднімають  рівень води в понижених ділянках лісу, що призводить  до всихання значних лісових масивів.

Багаті лісові масиви ДП « Городоцький лісгосп» і на пернату дичину. Є тут рябчики, тетеруки, влітку на болотах і водоймах  гніздяться багато видів  качок, куликів, диких гусей.

В минулому році на ведення мисливського господарства підприємством  виділено 71 тис. грн., в 2015 році заплановано використати 100 тис. грн., все це кошти  отримані від господарської діяльності підприємства.

Прес-служба Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства.3 кабан городок городок1 городок2 кабан кабан1