Які рідкісні рослини можна побачити у Черемському природному заповіднику

Поки вся планета на карантині, то природа, відпочиваючи, оживає. Але це ніяк не стосується Черемського природного заповідника, тому що тут усе як зазвичай: дика незаймана природа, позбавлена антропогенного впливу; чисте та цілюще повітря; тварини, які насолоджуються спокоєм і тишею; рослинний світ, прокинувшись від глибокого сну, починає дивувати своїм різноманіттям. Зараз на території заповідника вже можна побачити не лише поширені у нашій місцевості рослини, а й ті, що занесені до Червоної книги України.

Бобівник трилистий (рослина досить поширена майже на всій території України, проте має цінність не лише в науковій, а й у народній медицині. Вид перебуває під регіональною охороною на території Чернівецької, Тернопільської, Полтавської, Хмельницької, Дніпропетровської областей).

Андромеда багатолиста (у листках містяться природні органічні речовини, що мають подразнюючу і наркотичну дію; а у пагонах – таніди і барвники, якими забарвлюють тканини в чорний колір).

Росичка середня (комахоїдна рослина, занесена до Червоної книги України).

Описание: C:\Users\Admin\Desktop\Алла робота ЧПЗ\фото\рослини\15.05.2020\20200515_120427_001.jpg

Багно звичайне (рослина здавна відома своїми лікувальними властивостями через високий вміст у ній ефірних олій).

Брусниця (рослина відома цінними лікарськими та поживними властивостями, а ще вона – справжній «довгожитель», термін життя кущиків брусниці може досягати 300 років!!!).

Описание: C:\Users\Admin\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\20200515_124512.jpg

Журавлина дрібноплідна (ягоди цієї рослини багаті на вітаміни і природні консерванти. Цей вид занесений до Червоної книги України).

Описание: C:\Users\Admin\Desktop\Алла робота ЧПЗ\фото\рослини\15.05.2020\20200515_123314_001.jpg

Пресслужба Волинського ОУЛМГ