Волинські лісівники вітають із 93-річчям ветерана галузі Георгія Бондарського

В усі часи лісівники всіх поколінь не тільки намагалися йти у ногу з часом, перебуваючи у постійному навчанні, дбали про виховання молодих кадрів, заглядали в далеке майбутнє, обдумуючи, у чиї руки, кому передати справу всього життя.

Волині пощастило на початках, коли ще тільки формувався управлінський апарат. У його ряди влилися справжні професіонали справи. Серед них був один із найстарших лісівників Георгій Бондарський. Сьогодні Георгій Антонович святкує своє 93-річчя.

– Георгій Бондарський – освічена, мудра, інтелігентна, доброзичлива людина, – розповідає про колегу, з яким довелося працювати, заступник начальника відділу використання лісових ресурсів ВОУЛМГ Сергій Сичук. – У нього вчилося не одне покоління управлінців. Досі дивуюся його невичерпній енергії, оптимізму, особливо ж – компетентності. Він і тепер добре ознайомлений зі справами у лісівничій галузі України, вболіває за її здобутки. Це справжній патріот.

Направду – це дивовижна особистість. У свої 93 має ясний розум, пам’ятає всі подробиці зі свого життя, може розповісти про колег, яким писали зелену історію Волині. А їм довелося заліснювати поліські піски, відвойовувати для зелених легень яруги, болотисту місцевість, ґрунти, які були не придатні навіть у ті далекі колгоспні часи для господарювання. Саме найстарше покоління лісівників Волині спромоглося збільшити лісистість області удвічі – з 17 до 34 відсотків. Ці скарби вони передали наступним поколінням разом із методиками лісогосподарювання та традиційно високою для лісівництва дисципліною. Навчили молодь відповідальному ставленню до своєї роботи.

Георгій Антонович Бондарський народився 25 травня 1927 року у с. Опарипси Радивільського району Рівненської області. У 1945 році закінчив Кременецький лісотехнічний технікум, а в 1950-му – Львівський лісотехнічний інститут за спеціальністю «лісоінженерна справа».

Своє найперше лісівниче хрещення пройшов у Сибіру, де талановитому випускнику навіть запропонували посаду директора одного з ліспромгоспів Красноярсьому краю. Через два роки любов до рідної України приводить його на Волинь. Тут Георгій Антонович одразу потрапляє у вир лісотворення, нових виробничих випробувань. Саме формуються лісівничі інституції, Георгія Бондарського призначають директором Ковельського ліспромгоспу, а в 1960-му запрошують на посаду начальника  виробничого відділу обласного управління лісового господарства і лісозаготівлі. На цій посаді пропрацював 27 років. З 1987 по 1991рік, поступившись начальницькою посадою своїм вихованцям, трудиться у цьому ж відділі головним спеціалістом, а вийшовши на пенсію, і по цей час консультує лісоуправлінців та працівників Ківерцівського держлісгоспу. 

– Це сумлінний мудрий керівник, досвідчений фахівець, інженер-практик, людина енциклопедичних знань, – розповідає про нього начальник відділу використання лісових ресурсів Григорій Новосад. – Георгій Антонович здобув фах інженера у Львівському лісотехнічному інституті. Професійний гарт пройшов на лісопідприємствах Східного Сибіру, де працював головним інженером, а згодом директором Ширинського ліспромгоспу в Іркутській області. Повернувшись в Україну, все життя трудився у лісовій галузі. У 1957-1960 роках очолював Камінь-Каширський і Волинський ліспромгоспи, був начальником відділу лісозаготівель і переробки деревини Волинського обласного управління лісового господарства, після виходу на пенсію працював на різних інженерних посадах.

Ветерани лісової галузі, працівники Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства, обласні організації Товариства лісівників України та профспілки працівників лісового господарства щиро вітають Вас, шановний Георгію Антоновичу, з поважним ювілеєм!

Дякуємо за самовіддану працю та бажаємо мирного неба, щасливої долі, міцного здоров’я, достатку та благополуччя.

Пресслужба Волинського ОУЛМГ