Ювелірна робота лісівників

Робота відповідальна, важлива, яку потрібно виконувати дбайливо та обережно – майже ювелірно. Що за робота, запитаєте ви? Є у лісівників обов’язок – доглядати за молодим лісом. Фахівці називають – «догляд за лісовими культурами».

Ліс може вирости сам – скажете ви.

Так, може, але тоді він буде малопродуктивним.

Тому більшість лісів в Україні мають штучне походження, а сам процес вирощування лісу довготривалий та клопіткий.

Щорічно навесні та восени працівники Колківського лісгоспу проводять роботи із висаджування лісу.

В 2020 році було проведено відтворення лісів на площі 312 га, в тому числі садіння на площі 156 га.

Для порівняння: у 2019 році площ лісу працівники ДП «Колківське ЛГ» відтворили на 387 гектарах, з яких вручну посаджено 136 га.

  • Але робота лісівника не закінчується весняною посадкою. Насправді – тільки розпочинається.  Щоб ліс зростав впродовж багатьох років, потрібно дбати за молоденькими лісопосадками, створюючи сприятливі умови для росту та розвитку тендітних насаджень, викошуючи бур’яни, трав’янисту рослинність та поросль малоцінних порід.

У перші роки такі площі просапують, а надалі – до справи беруться працівники, які прокошують ділянки з насадженнями ручним або механізованим способом. Повільно, акуратно проходячи кущорізами між молодими пагонами, вміло зрізуючи бур’яни, лісівники формують бажаний склад і густоту насаджень.

  • До слова: минулого року було проведено догляд за лісовими культурами на 855 гектарах при плані 800 га. В 2020 році вже проведено догляд на 150 гектарах. Роботи тривають.

Керівництво лісгоспу докладає максимум зусиль, знань і умінь, щоби впоратися з нелегкою і відповідальною роботою – відновлення та примноження лісів.

Результатом роботи лісівників є молоді соснові бори та діброви, які виростуть для нащадків.

Пресслужба ДП «Колківське ЛГ»