Білорусь: паливо для зеленої економіки

В Білорусі запрацював ще один потужний пелетний завод.

Нове виробництво в Пружанському лісгоспі запустили ще на початку травня, однак стрічку на честь відкриття заводу урочисто перерізали минулого тижня. На будівництво знадобилося півроку та більше 9 млн рублів інвестицій.

Про це пише Лесная газета

Це перше велике підприємство з виробництва пелет у Брестській області. Потужність заводу – 20 тисяч тон пелет на рік. Для виготовлення такого об’єму продукції буде перероблятися більше ніж 60 тисяч тон низькосортної деревини. Вже зараз за одну годину технологічного процесу з конвеєра виходить 3 тонни паливних гранул.

Завод будували направду швидкими темпами – більше 5 місяців тому тут була пустка, а тепер новий корпус із виробництва пелет. Всередині – найсучасніше обладнання: значних розмірів сушильний барабан, прес-гранулятор, охолоджувач, станція відвантаження.

За подачу сировини на пелетну лінію відповідає водій навантажувача. Сам процес виробництва пелет максимально автоматизовано. За усім виробничим циклом стежать 2 оператори.

Федір БУГВИН, оператор сушильного обладнання:

  • За допомогою комп’ютера відслідковуємо багато параметрів та, за необхідністю, регулюємо роботу обладнання. Наприклад, у тирси, що надходить, коливаються показники вологості. Щоб гранули гарно формувались, ці показники потрібно вирівняти. Контроль вологості сировини та безперервність його подачі – важлива частина технологічного процесу, він якого залежить якість гранул.

Як розповів Федір Бугвин, раніше він працював біля станка на пилорамі. А нова професія, котру допомогли йому освоїти литовські колеги, суттєво змінила його життя на краще.

Для обслуговування заводу створено 12 нових високовиробничих робочих місць із комфортним умовами праці. І що важливо, досить привабливою для міста та району заробітною платою.

Багато спеціалістів, як у Білорусі, так і за кордоном все частіше говорять про те, що попит на біопаливо найближчим часом буде тільки рости.  Недарма переважна кількість європейських країн давно перейшли на пелети та користуються перевагами відновлювальних джерел енегрії.

Будівництво заводів з випуску паливних гранул в Білорусі продовжуватиметься і надалі. Як відмітили в Мінлісгоспі, у найближчі два роки в лісовій галузі планується побудувати ще 5-7 потужних пелетних виробництв.