Лісівники Волині проводять фенологічні спостереження на об’єктах лісонасінневої бази

Одним з найголовніших завдань лісогосподарських підприємств є заготівля достатньої кількості  насіння лісових деревних та чагарникових порід.

Лісівники з метою прогнозування очікуваного врожаю насіння проводять фенологічні спостереження на об’єктах лісонасіннєвої бази підприємств – лісонасіннєвих плантаціях, постійних лісонасіннєвих ділянках, в плюсових насадженнях головних та особливо цінних порід. Це – сосна звичайна, ялина звичайна, модрина європейська, дуб звичайний, береза повисла.

На досліджуваних площах закладаються постійні та тимчасові пробні площі.

  • Фенологічні спостереження проводяться  протягом календарного року з прив’язкою до фаз розвитку рослин – ріст бруньок, бутонізація і цвітіння, формування і достигання плодів, опадання стиглих плодів.

У період цвітіння, бутонізації, достигання плодів спостереження проводяться частіше – до 2 разів на тиждень. У період спокою (осінньо-зимовий) – рідше, двічі на місяць.

  • При проведенні спостережень наявність цвіту чи плодів обліковується кількісно – переліком. Облік проводиться окомірно. Дані обліку порівнюються з табличними і встановлюється відповідний показник плодоношення в балах та градаціях. Шкала оцінки – шестибальна, від 0 до 5: 0 – плодоношення відсутнє, 5 балів – дуже сильне.

Згідно з результатами фенологічних спостережень, на сьогоднішній день оцінка плодоношення досліджуваних порід середня – 3 бали, тобто врожай насіння деревних порід буде не значний.

  • Отже лісівникам необхідно буде приділити більше зусиль для заготівлі достатньої кількості насіння, щоб забезпечити посівним матеріалом постійні та тимчасові розсадники державних лісогосподарських підприємств.

Пресслужба Волинського ОУЛМГ