Про догляди за молодим лісом, кількість, якість робіт та результат

Процес відновлення та збереження лісу  – безперервний.  Саме з  весни та до пізньої осені лісівники Старовижівщини акцентують увагу на доглядах за лісовими культурами.

Перш за все, звертають увагу, чи прижилися цьогорічні саджанці. Але не меншої уваги потребують і дворічні, трирічні культури.

Важливою умовою для створення якісних лісових насаджень є своєчасний догляд за лісовими культурами, розповідають у державному підприємстві “Старовижівське лісове господарство”.

  • Мало просто посадити ліс – впродовж декількох років лісівники дбають про молоді насадження, створюючи сприятливі умови для їх росту та розвитку, знищуючи бур’яни та трав’янисту рослинність. Це все лісівники роблять власними руками або механізовано.

Варто зазначити, що за однорічними лісовими культурами догляди проводять  3-4 рази на рік, дворічними – 2-3 рази, трирічними – 2 рази, чотирьохрічними – 1 раз, за п’ятирічними  – за потреби. Із шестирічними та семирічними лісовими культурами проводять рубку освітлення та переводять у покриту лісом площу.

Кількість, тривалість і строки доглядів визначаються типом лісорослинних умов, способом обробітку ґрунту, методом і способом створення лісових культур, віком садивного матеріалу, видовим складом насадження, погодно-кліматичними умовами, біологічними властивостями деревних порід, цільовим призначенням майбутнього насадження та економічними умовами.

  • На сьогодні по лісгоспу вже проведено доглядів за лісовими культурами на площі 250 га з 750 га, які є запланованими на цей рік.

Особливо важливо проводити догляди за лісовими культурами на ділянках з багатими лісорослинними умовами, адже на таких ґрунтах проявляють свою активність другорядні швидкоростучі породи. Такі як верба, осика, береза та інші, які пригнічують ріст основних лісоутворюючих порід.

Пресслужба ДП “Старовижівське ЛГ”