Лісові розсадники. Як виростають майбутні дерева

Постійні та тимчасові лісові розсадники – що це таке та для чого їх створюють? На прикладі ДП «Маневицьке лісове господарство» розповімо детальніше.

Лісовий розсадник призначений для вирощування високоякісного лісового садивного матеріалу, необхідного для виконання робіт із лісовідновлення та лісорозведення.

  • На території ДП «Маневицьке лісове господарство» діє 13 тимчасових лісових розсадників площа яких становить 0,95 гектара. В основному на цих розсадниках вирощується сосна звичайна – як основна порода, що використовується для лісовідновлення в наших лісах. Та останні два роки висіваються також і листяні породи – дуб звичайний, яблуня, груша дичка, клен, липа дрібнолиста. Для майбутніх посадок у лісових розсадниках необхідно виростити стандартні та здорові сіянці.

Роботи розпочинаються рано навесні з підготовки ґрунту до посіву (фрезування, грейдерування, розрівнювання, виніс каміння, грудочок), потім розпочинається сам процес посіву (за допомогою тракторця та сівалки відбувається механізований посів насіння сосни звичайної, а згодом утрамбовують ґрунт спеціальним катком). На розсаднику догляди ведуться тільки вручну – прополювання міжрядь, обробіток сіянців та полив.

  • Уже зараз мікродеревця потребують спеціального догляду, періодично обробляються препаратами від протигрибкових та бактеріальних хвороб, від хвороб Шюте, щотижня проводяться прополювання.

Для створення майбутніх лісів потрібно вкласти клопітку працю лісівників, які з притаманною їм відповідальністю відносяться до цієї справи.

Пресслужба ДП «Маневицьке лісове господарство»

У квітні розсадник засівали. Згодом дбали про перші сходи, прополювали.

А зараз мікродеревця ростуть рядочками)