У лісництвах ДП «Поліське ЛГ» активно проводиться догляд за лісовими культурами

План доглядів на 2020 рік становить 500 га. Кількість, тривалість і строки доглядів визначаються типом лісорослинних умов, способом обробітку ґрунту, методом і способом створення лісових культур і, звісно ж, погодно-кліматичними умовами.

  • Довідково. Догляд за лісовими культурами – це комплекс важливих агротехнічних і лісівничих заходів, спрямованих на поліпшення умов приживлюваності й росту культивованих порід, основною метою яких є створення сприятливих умов для їх росту, усунення негативного впливу трав’яної рослинності й порослі малоцінних порід.

Догляд за лісовими культурами проводиться: ручний, кущорізом та механізований.

Для проведення доглядів за лісовими культурами використовується спеціальна техніка, яка повинна задовольняти цілу низку вимог. Робочі органи машин повинні забезпечити якісний обробіток ґрунту та повне знищення трав’яної рослинності, не пошкоджуючи при цьому наземної частини лісових культур.

План доглядів поставлений на ІІ квартал 2020 року – 250 га. Станом на 26.06.2020 року план був повністю виконаний.

На кінець ІІ кварталу механізований догляд здійснено на площі 157 га. У ДП «Поліський лісгосп» механізований догляд проводиться з використанням культиватора КЛБ 1,7.

Дисковий культиватор КЛБ-1,7 призначений для догляду за лісовими культурами, створеними по дну борозен, підготовлених плугом ПКЛ-70. Перевага такого догляду за лісовими культурами в тому, що за один прохід техніка робить догляд із розгортанням та нагортанням ґрунту. Звичайний трактор зробив би таку роботу за два проходи. Таким чином відбувається економія ресурсів та часу.

Крім механізованого, також застосовуємо і ручний догляд, особливо у перші роки після створення культур. На нерозкорчованих зрубах трав’яну рослинність і поросль деревних порід скошується ранцевим агрегатом типу «Секор».

На кінець ІІ кварталу 2020 року ручний догляд здійснено на площі 94 га.

Пресслужба ДП «Поліське ЛГ»