Як доглядають за розсадниками у Поліському лісгоспі

Важливість лісових розсадників, які призначені для вирощування лісового садивного матеріалу, у лісовій галузі неоціненна. Оскільки посадка сіянців і саджанців деревних і чагарникових порід, які вирощуються в лісових розсадниках на лісокультурну площу, є головним і найефективнішим методом створення лісових культур.

На території ДП «Поліське лісове господарство» діє 14 тимчасових лісових розсадників, загальна площа яких 0,52 га. Цього року на них було висіяно насіння:

– 63 кг сосни звичайної;

– 4 кг ялини європейської;

– 200 кг жолудя.

  • При виборі місця під розсадник треба бути дуже вимогливим. Під час оцінки придатності ділянки під розсадник насамперед необхідно звертати увагу на рельєф, ґрунтово-гідрологічні умови і місцерозташування ділянки.

Розсадники закладають на ділянках, не заселених шкідниками (личинками травневого хруща і вовчка).

З ранньої весни і до тепер ми проводимо постійні роботи з догляду, яких потребують наші розсадники.

Щоб запобігти пошкодженню посівів у розсадниках шкідниками та хворобами і забезпечити вирощування стандартного садивного матеріалу проводимо постійне прополювання сіянців, обприскування сіянців від вилягання (Фундазолом).

Одним із необхідних агротехнічних прийомів при вирощуванні садивного матеріалу є внесення добрив, оскільки з ґрунту розсадника щорічно вибирається значна кількість поживних речовин.

Поживні речовини витрачаються на утворення органічної маси садивного матеріалу і разом з ним вилучаються з розсадника.

Завдяки вчасно зробленим роботам по догляду за розсадниками, вони усі у належному вигляді. Надіємось на сприятливі природні умови та чекаємо гарних результатів!

Пресслужба ДП «Поліське лісове господарство»