Ягоди лохини – новий тренд та хіт сезону влітку

Лохина – одна із найпопулярніший ягід, яку вирощують на плантаціях у ДП «Маневицьке лісове господарство».

Наразі період дозрівання ягід добігає завершення. Так як у лісовому господарстві проводились спостереження за вегетацією та ростом рослин, маємо можливість показати, як саме все відбувалося.

Ягода має безліч назв – лохина висока, чорниця болотна, чорниця сира, буяхи, голубика, американська ягода, брусниця, краснюка…, що і вказує на значну її поширеність серед населення планети.

Не менш масштабні і корисні властивості для організму – лохина покращує роботу травної системи; пектин, що міститься в ній, зв’язує і виводить з організму радіоактивні елементи, а самі ягоди не накопичують їх, аскорбінова кислота підвищує імунітет, допомагає швидше впоратися із застудою, а також це щит від гіпертонії, ревматизму, ангіни. Ще вона омолоджує людину, зміцнює капіляри, є протизапальним засобом, покращує пам’ять. А для тих, у кого проблеми із зором, це просто швидка допомога. І ще одне диво – лохина не викликає алергії.

ДП «Маневицьке лісове господарство» вирощує 1500 кущів лохини високорослої. За ними постійно ведеться моніторинг. Також проводиться необхідний догляд за кущами – своєчасна обрізка, прополка, підживлення, мульчування. У лісгоспі  стежать за зволоженням ґрунту (при посадці був проведений крапельний полив) та інші необхідні заходи.

На фото можна побачити період вегетації лохини високорослої: пробудження бруньки, формування квіткової бруньки, які зібрані у китиці, період цвітіння, запилення квіток комахами, приріст пагонів, дозрівання плодів, зрілі ягоди. Ягоди дозрівають поступово, так як були висадженні ранні, середні та пізні сорти дозрівання.

Також у теплиці лісгоспу – задля експерименту – було висаджено 75 кущів лохини високої, так як за мету ставиливиростити ягоду раніше фактичного терміну дозрівання. Лохина почувала себе добре, спостерігався приріст молодих пагонів, раннє цвітіння та швидше дозрівання ягід приблизно на місяць, але відсутність комах для запилення значно зменшило кількість ягід, тому довелося висадити кущі лохини у відкритий ґрунт на плантацію.

У ДП «Маневицьке лісове господарство» планові завдання із заготівлі ягід лохини виконані. Ягоди уже достигли, зібрані та реалізовані для місцевого населенням, частково –  перероблені на консервному цеху лісгоспу.

Пресслужба ДП «Маневицьке лісове господарство»