Мінералізовані смуги – дієвий профілактичний захід поширення лісових пожеж

Одним із ефективних методів боротьби з вогняною стихією є мінералізовані смуги – протипожежний бар’єр, штучно створений шляхом видалення ґрунтообробними механізмами наземних горючих матеріалів.

Мінералізовані смуги робляться механізованим способом: проводиться оранка ґрунту на певну ширину трактором із навісним інвентарем – плугом ПКЛ-70, а догляд за мінералізованими смугами може ще проводитися лісовим культиватором КЛБ-1,7.

Мінеральний шар ґрунту оголюється, а дерен, трава, хвоя, листя та інші матеріали, що здатні горіти, в процесі цього присипаються землею. Під час загорання така зорана смуга перешкоджає поширенню низової пожежі на інші ділянки лісового масиву.

Як правило, мінсмуги облаштовуються через певну відстань у всіх лісових масивах, а особливо важливою є їх наявність в хвойних молодняках, вздовж автомобільних шляхів, на межі лісу та сільгоспугідь, навколо зон і місць відпочинку населення, на межі розміщених у лісі або поряд із лісом ділянках з будинками, будівлями, лісовими складами.

З початку 2020 року державним підприємством «Шацьке учбово-досвідне лісове господарство» створено 100 км мінералізованих смуг та здійснено догляд за 151 км уже існуючих

Лісівники ДП «Шацьке УДЛГ» переконливо просять усіх громадян дотримуватися правил пожежної безпеки при роботі та відпочинку в лісі.

Пресслужба ДП «Шацьке УДЛГ»