«Ейфелева вежа» від лісівників, або Як у Маневицькому лісгоспі ведеться спостереження за лісовими масивами

Площа лісового фонду ДП «Маневицьке лісове господарство» становить понад 52 тис. гектарів. Територія розподілена між дев’ятьма лісництвами.

З настанням пожежо-небезпечного періоду над лісами необхідний повний відеонагляд та спостереження, так як хвойні ліси досить вразливі до вогню, в них досить легко виникає та поширюється пожежа.

У ДП «Маневицьке лісове господарство» налічується 5 пожежно-оглядових веж, які розташовані у Маневицькому, Галузійському, Вовчецькому, Черевахівському та Ново-Червищанському лісництвах. Ці оглядові вежі встановлені з метою своєчасного виявлення лісових пожеж.

  • Висота кожної вежі – близько 35 метрів. Також у чотирьох лісництвах встановленні камери відеоспостережень, які дають можливість онлайн спостерігати за лісовими масивами та виявляти осередки займання.

Пожежно-оглядові вежі змонтовані з надійною фундаментною основою, захисними перилами та огорожею. Так що лісівники можуть безпечно спостерігати за лісовими масивами з висоти пташиного польоту.

  • Також з метою запобігання лісовим пожежам за час пожежо-небезпечного періоду було створено 500 км мінералізованих смуг, проведено доглядів за мінсмугами на 885 км, перекрито шлагбаумами заїзди до лісових масивів, постійно оновлюються об’єкти протипожежної агітації, проводяться навчальні уроки у школах на тему лісових пожеж та опубліковується відповідний матеріал у ЗМІ.

Де є ліси, там завжди існує загроза пожеж, а задля запобігання подібних небезпек у ДП «Маневицьке лісове господарство» щорічно здійснюється комплекс організаційних, профілактичних та попереджувальних заходів.

Пресслужба ДП «Маневицьке лісове господарство»