Ясеневий літературний сквер у луцькому парку допомагали створювати волинські лісівники

Другий день фестивалю «Фронтера» розпочався в Парку культури і відпочинку імені Лесі Українки. Українські, польські та білоруські літератори висадили ясени – у пам’ять про знаменитий Лесин ясен, який понад сотню років зустрічав гостей Луцького замку. Зважаючи на те, що місцина досить приваблива, ініціатори створення скверу планують тут надалі проводити різноманітні культурні заходи.

Ідея створення «Фронтера-скверу» належить українському письменнику Андрію Любці. Реалізовували її  автори-гості фестивалю Микола Рябчук, Марія Мартисевич, Яцек Денель (Польща), Юрій Винничук та Юрій Завадський. Ну і, звісно, сам Андрій Любка.

Саджанці виростили та надали волинські лісівники. Спільно з письменниками їх і висаджували.

Символічно, що вздовж алеї, яка веде до ясенового скверу, встановлені інформаційні стенди на природничу тематику, також створені за сприяння та з допомогою волинських лісівників.

Варто зазначити, що на Волині під час лісокультурної кампанії лісівниками щороку висаджується в межах 22 млн маленьких деревець. Всі вони вирощуюься у лісових розсадниках. Крім того, створюються парки та сквери у громадах та містах із використанням декоративних порід, які також вирощують лісівники. Максимальне сприяння та допомога у реалізації всіх «зелених проектів» – незмінною є позиція начальника управління Олександра Кватирка вже протягом кількох років. Тому наша Волинь утримує не тільки свій почесний статус лісової, а й уже сміливо може претендувати на звання «зеленопаркової». Лише в рамках конкурсів проектів парків та скверів, який проводить Волинське ОУЛМГ, з допомогою лісівників було створено десятки різноманітних зелених зон у громадах та містах.

Пресслужба Волинського ОУЛМГ