Лісівники проводять осінню інвентаризацію лісокультурних об’єктів

Інвентаризація – облік посадженого та вирощеного лісівниками. Це щорічне надважливе завдання. Під час осінньої інвентаризації дається оцінка приживлюваності та якості лісових культур.

Проведення інвентаризації на Волині розпочалося 1 жовтня. Для оцінки фактичного стану лісових культур у лісництвах створені  спеціальні комісії.

Фахівці облікують кількість та якість садивного  матеріалу  у розсадниках, визначають стан лісових культур, природного поновлення, переводять  лісові  культури і природне поновлення у вкриті лісовою рослинністю землі, оформляють всі первинні документи.

Варто зазначити, що цього року держлісгоспами області було заплановано виростити у розсадниках 17 млн сіянців основних лісоутворюючих порід, фактично вирощено в межах 20 млн. Цього садивного матеріалу цілком вистачить для проведення лісокультурної кампанї-2021.

Проводиться інвентаризація  шляхом  закладання  пробних площ  у  найбільш характерних місцях ділянок лісових культур.

При   інвентаризації   враховують   тільки   життєздатні рослини. На  пробних   площах   шляхом   суцільного   перерахунку визначають  кількість  рослин,  що збереглися,  за породами.  Дані обліку перераховують на 1 га і визначають відсоток приживлюваності культур  на  всій  ділянці  як відношення кількості рослин, що збереглися, до фактично висадженої.

За даними інвентаризації за потреби намічаються  заходи  з  поліпшення якості лісових культур.

У  визначеному  віці лісові культури переводять у вкриті лісовою рослинністю. За умови, що  густота  і  середня   висота життєздатних   дерев   головних   порід   відповідає  встановленим нормативам.

Ще до  початку  інвентаризації вибираються  ділянки,  які  за  віком
підлягають переведенню у вкриті лісовою рослинністю землі.

Попереду у лісівників ще чимало роботи. Зважаючи на те, що проведено всі необхідні заходи з вирощення та догляду,  лісівники Волині сподіваються на високі результати.

Пресслужба Волинського ОУЛМГ