На Волині триває посадка лісу в рамках Всеукраїнського проєкту «Озеленення України». ІНФОРМАЦІЯ ОНОВЛЮЄТЬСЯ

Лісівники в усій області, незважаючи на дощову погоду, спільно з громадськістю та владою створюють нові площі лісових культур у межах держлісфонду, парки та сквери – у містах та селах.

Відбуваються заходи в рамках проекту «Озеленення України» спільно з «CEO Club Ukraine», Книгою рекордів України за підтримки Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України і Державного агентства лісових ресурсів України.

Нагадаємо: на Волині акція приурочена Дню захисника України. Профільні громадські та ветеранські організації стали її активними учасниками, створюючи разом із лісівниками пам’ятні місця та озеленюючи території довкола місць слави.

Крім того, активно долучається громадськість та влада. Загалом в області заплановано висадити понад 100 000 маленьких деревець.

Як усе відбувається, ми будемо розповідати сьогодні-завтра у цьому матеріалі, оновлюючи його фактами, цифрами та фото.

Долучилися до посадки лісу колектив Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства.

У Сокиричівському лісництві ДП «Ківерцівське ЛГ» спільно було висаджено 4,6 тис. штук саджанців дубів та сінців сосни.

– Для лісівників посадка лісу – справа водночас звична, буденна і найголовніша.  Не важливо як – у рамках акцій, проектів чи просто щоденної роботи – лісівники завжди стовідсотково відновлюють заплановані площі, – зазначив начальник управління Олександр Кватирко. – Ця осінь сприятлива для посадки лісу навіть у нашій області, де традиційно роботи зі створення лісових культур проводяться навесні. Однозначно радо підтримуємо ініціативи з проведення акцій – вони привертають увагу громадськості до важливості буденної роботи лісівників.  Насправді – хто би що не говорив – найбільше дерев завжди висаджують саме лісівники.

– Ми сьогодні висаджуємо трирічні культури дуба. Вже маємо гарний досвід із таким методом. Саджанці добре приживаються, за ними треба менше доглядів, згодом площі швидше переводяться у вкриті лісом, – наголосив головний спеціаліст відділу лісового господарства Володимир Неводнічик.

Працівники державного підприємства «Колківське лісове господарство» спільно з духовними наставниками селища Колок долучилися до Всеукраїнської акції «Мільйон дерев за добу», організованого в рамках проєкту «Озеленення України» спільно з «CEO Club Ukraine», Книгою рекордів України за підтримки Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України та Державного агентства лісових ресурсів України.

Щасливі обличчя на фото розкажуть більше, ніж навіть тисячі слів. «Приносити користь світу – це єдиний спосіб стати щасливим», – писав Ганс Крістіан Андерсен.

А колектив ДП «Колківське ЛГ» висловлює слова вдячності усім, хто долучився і допоміг у найважливішій для лісівників справі. Молодий ліс ростиме і нагадуватиме про кожного, хто доклав тут частинку своєї праці.

Колектив ДП «Любешівське ЛМГ» спільно з ветеранами АТО, депутатами районної ради відновлював ліс у 22 кварталі Залізницького лісництва.  

Незважаючи на те, що всі гарно попрацювали, емоції тут були лише позитивні. На завершення всі пообіцяли допомагати лісівникам доглядати за молодим лісом та пропонували запрошувати на такі акції і надалі.

За ініціативи керівництва ДП «СЛАП «Локачіагроліс» саджанці дерев вирішили посадити в місцевому парку.

В акції взяли участь представники місцевих органів влади, громадських організацій, працівники ДП «СЛАП «Локачіагроліс» та інші охочі.

Перед висаджуванням головний лісничий підприємства провів відповідний інструктаж.  І всі приступили до роботи.

Особливо активно і з радістю садили молоді дерева голова Локачинської селищної ради Богдан Іус, начальник Локачинського управління житлово-комунального господарства Олег Джура, голова Локачинської Спілки ветеранів Анатолій Пирог та інші.

Всього було висаджено 70 саджанців дуба, берези, сосни, ясена, ялівцю, липи.         

На завершення акції директор ДП «СЛАП «Локачіагроліс», як організатор,  щиро подякував всім, хто долучився до такої важливої і необхідної справи – примножувати зелені насадження свого краю!

Мільйон дерев за добу – це реально – переконані у ДП «Поліське ЛГ», де залюбки провели і організували акцію з висадки дерев.

Долучили до справи Маневицьку громадську організацію ветеранів АТО на Сході України, яку очолює директор підприємства Андрій Яцина, колектив  підприємства, працівники Маневицької райдержадміністрації, посадовці та небайдужі громадяни.

Спільними зусиллями заліснили ділянку площею 0,7 га на території Розничівського лісництва – квартал 20 виділ 25(2). Для акції обиралися лише породи, які найбільше підходять для нашої місцевості. Адже головне, щоб саджанці прижились.

Сьогодні було висаджено 4000 сіянців, з них: – Сосна звичайна – 2800 штук; – Береза повисла – 1200 штук. Тепер головне, щоб усі сіянці прийнялись і в майбутньому стали могутнім лісом!

Долучилось до Всеукраїнської акції «Мільйон дерев за добу» і ДП «Маневицьке лісове господарство».

Лісгоспом висаджено 3 тисячі 600 штук майбутніх дерев, з них 2,5 тисячі сіянці сосни звичайної та 1,1 тисячі берези повислої.

Заліснили площу у Вовчецькому лісництві, кв. 23 вид. 35. В акції взяли участь працівники лісового господарства – директор, головні спеціалісти лісгоспу, інженера, бухгалтера та лісничі.

Акція «Мільйон дерев за добу», яка покликала всіх небайдужих людей до проекту озеленення України, відбулася і в державному підприємстві «Городоцьке лісове господарство». Долучилася  21 людина, а це, зокрема, голова Прилісненської ОТГ Ігор Терещенко та працівники,  керівник Ніна Терещенко та вчителі Городоцької загальноосвітньої школи, учасники АТО, депутати  районної та місцевих рад, т.в.о. директора Олександр Онищук, головний лісничий Сергій Бабік , головний інженер Олександр Крисик та інші  працівники лісгоспу, громадськість.

В рамках акції було створено лісові культури в кварталі 41, виділі 36.7, площею  0,8 га, та висаджено 3,66 тисяч штук сіянців сосни звичайної та 1,1 тисяч штук сіянців берези повислої.

Державне підприємство «Прибузьке лісове господарство» долучилося до Всеукраїнської акції «Мільйон дерев за добу»

На території Гупалівського лісництва ДП «Прибузьке ЛГ» було висаджено 4000 сіянців сосни звичайної. У заході взяли участь Голова Любомльської РДА ОКСЕНЧУК Ігор Володимирович, Згоранський сільський голова ЛУКАШУК Олександр Омелянович, член виконкому Згоранської сільської ради СИРОТЮК Микола Юхимович, староста Гупалівського Свято-Успенського храму КОСТЮК Сергій, представники Згоранської сільської ради,  завідувач будинку культури, гупалівська громада та адміністрація ДП «Прибузьке ЛГ». Посадка та догляд за лісовими культурами є завжди в пріорітеті усіх лісівників України.

В рамках проекту лісівники ДП «СЛАП «Рожищеагроліс» створили нові площі лісових культур. На території лісництва Стохідське, квартал 4 виділ 12 площа 0,4 га сьогодні висадили сосну, дуб та березу. Загалом працівники лісгоспу висадили 1160 сіянців.

ДП «Володимир-Волинське лісомисливське господарство» також долучилося до рекордної акції.

Спільно з ветеранами АТО, депутатами та працівниками Устилузької ОТГ та громадськими активістами лісівники відновили ліс у кварталі 13 виділі 27 Устилузького лісництва. Учасниками акції було висаджено 6 тисяч 200 штук молодих дерев, з них 6 тисяч дуба звичайного та 200 штук модрини європейської.

Працівники державного підприємства «Старовижівське лісове господарство» висадили всього 8 тис. саджанців, серед яких сосна, береза, дуб. Заліснили площу понад 1 га в Буцинському лісництві. В акції також брали участь представники громадських організацій, органів влади, депутати.

Вдячні всім, хто зробив внесок в майбутнє лісу.Осіння посадка лісових культур – важлива і невід ємна частина роботи лісівників, адже для працівників галузі створення лісових насаджень – пріоритет.

Колектив ДП «Горохівське ЛМГ» також долучився до загальнодержавної акції. Працівники підприємства висадили 4200 штук дерев дуба черешчатого на на території Горохівського лісництва.    

Майже 4 тисячі нових деревець висадили спільно з учасниками АТО (ООС) та небайдужою громадськістю працівники ДП «СЛАП «Любешівагроліс». Директор підприємства Володимир Фесик від усього колективу щиро подякував учасникам акції, наголосивши, що кожному з присутніх буде надзвичайно приємно прогулятися молодим лісом через кілька років.

Працівники ДП «Звірівське ЛМГ» долучилися до всеукраїнської акції, створивши культури у Мощаницькому лісництві. Садили дружним колективом усі – від директора до майстрів лісу. Бажання допомогти виявили і колеги та партнери підприємства з приватних структур.

Майже 2,5 тисячі сіянців у рамках акції спільно з громадськістю висадили працівники ДП «Любомльське ЛГ» на території Замлинського лісництва. В основі – дуб із домішками горіха чорного.

Лісівники очікують, що культури гарно приживуться. Про їх комфортний ріст обов’язково подбають лісівники.

Загалом до акції долучилися 20 осіб. Охочих було значно більше, проте через карантинні обмеження не всім цього разу випала така нагода. Але лісівники наголошують, що іще не раз запрошуватимуть на подібні заходи. Акції в рамках лісокультурної кампанії на Волині – давно гарна традиція.


ДП «Ратнівське ЛМГ» також приєдналося до екологічної ініціативи Всеукраїнського екопроекту «Озеленення України» з висаджування 1 млн дерев за добу.

Працівники підприємства залучили до посадки лісу представників Ратнівської районної державної адміністрації.

ДП «Цуманське лісове господарство» приєдналося до всеукраїнського проекту з озелененням України «Мільйон дерев за добу», висадивши  2,5 тисячі саджанці дуба звичайного у Цуманському лісництві.

Акція в нашій обласі була приурочена Дню Захисника України, який святкували нещодавно. Тож серед запрошених – ветерани АТО Микола Фень та Володимир Шнит.

До працівників Цуманського лісгоспу та ветеранів АТО приєдналися народний депутат України Валерій Стернійчук, підприємець Юрій Кузьмик, фахівець із цивільного захисту Анатолій Голубчук.

Тепер лісівникам необхідно подбати спочатку про культури, щоб малі саджанці виросли у молодий ліс. А потім ще десятки років догляду та охорони – аж до століття могутніх дерев.

Працівники ДП «Турійське ЛГ» напередодні акції в Радовичівському лісництві провели підготовку ґрунту в кварталі 2, виділі 68, де мала відбуватися посадка лісових культур. Посадматеріал брали з власного розсадника, за яким доглядають самі.
До участі в акції долучились місцеві жителі, працівники підприємства.

Хоч погода і не зовсім сприяла проведенню робіт, проте дружня атмосфера тільки додавала настрою.
Після посадки ділянки учасники акції разом із місцевими жителями та дітьми висадили дерева біля Кульчинської сільської ради.

Навіть дощ не завадив працівникам ДП «Ковельське лісове господарство» разом із громадськістю долучилися до всеукраїнської акції з посадки лісу «1 000 000 дерев за 24 години».
Все дійство відбувалося в Замшанському лісництві.

Створення нових лісових насаджень справа хоч і не легка, проте благородна. По-секрету кажучи, кожен лісівник, окрім праці, вкладає у цю роботу ще й частинку душі.

Висаджування 1 млн дерев в Україні – це частина глобальної ініціативи з висаджування дерев у 100 країнах світу. До неї активно долучилися у ДП СЛАП «Камінь-Каширськагроліс».

В акції взяли участь учні Полицівського та Бузаківського шкільних лісництв, працівники школи. Також – працівники Камінь-Каширського сервісного центру, які висадили на своїй території декоративні кущі та дерева.   Колектив нашого підприємства щиро дякує всім, хто долучився до цієї ініціативи. Ваш внесок – надзвичайно важливий.

Державне підприємство «Камінь-Каширське ЛГ» теж зробило свій внесок у загальнодержавний мільйон.

До всеукраїнської акції долучилися і в ДП «Волинський лісовий селекційно-насінневий центр».

В рамках всеукраїнської акції з озеленення України «Мільйон дерев за добу» по ДП «Шацьке УДЛГ» створено:

*0,5 га лісових культур в Ростанському лісництві, де було посаджено 3600 дерев, з них 2900 дерев сосни та 700 дерев берези.

В акції взяли участь 15 чоловік: місцева влада, представники громадськихі організацій та працівники ДП «Шацьке УДЛГ».