Робота лісової охорони: основні завдання та результати

Безпека в лісах – це, перш за все, профілактика пожеж та охорона від незаконних порубок. Над цим ретельно працюють в середньому понад 1000 працівників державної лісової охорони та груп оперативного реагування, створені при держлісгоспах області. Питання постійно звучить під час колегій Волинського ОУЛМГ.

У 2020 році ця робота була результативною, про що свідчать підсумки за 10 місяців року.

  • Завдяки чіткому виконанню комплексу необхідних завдань, злагодженій співпраці лісівників, рятувальників та громади, пожежна ситуація на Волині залишалася стабільною. Незважаючи на тривалі періоди утримання найвищого класу пожежної небезпеки. Пожежами цього року охоплено 89 га лісових масивів. Всі вони виникли в результаті підпалів  сухої трави. Нагадаємо, що протягом останніх років пожеж на Волині у лісових масивах не було зафіксовано взагалі.

Лісівники у цій роботі керуються принципом, що боротись із лісовими пожежами  найкраще шляхом їх недопущення. Тому суттєві ресурси вкладають у створення мережі відеоспостереження, проводяться посилені профілактичні заходи. За цей період витрати на протипожені заходи в області становлять в межах 12 млн грн коштів державних лісогосподарських підприємств.

  • Найдієвіше у плані пожежної безпеки – спостереження з висоти. З цією метою в області встановлено спостережні вежі, 36 із них облаштовані телевізійними системами відеонагляду. Для контролю ситуації постійно задіяно 205 фотопасток, за потреби ведеться патрулювання лісів приватним пілотом.

В рамках виконання планових  завдань до початку пожежонебезпечного періоду 2019 року в лісових масивах  працівниками державної лісової охорони облаштовано 655 місць відпочинку  (малих рекреаційних пунктів) для населення області.

Вздовж автомобільних доріг функціонує 124 рекреаційних пункти зі стоянками для автотранспорту.

Працівниками державної лісової охорони проведено 2694 рейди щодо виявлення порушників Правил пожежної безпеки в лісах України, при цьому складено 138 протоколів.

Щодо незаконних порубок ситуація на Волині залишається контрольованою. Під особливим наглядом – стан збереження лісових масивів, що в межах Ківерцівського р-ну – у зв’язку з наявністю зрілих дубових насаджень.

  • Загалом протягом року за ст. 65 КУпАП складено 353 протоколи. При цьому загальна сума завданих державі збитків становить 3,8 мільйона гривень. Добровільно вже сплачено лісопорушниками 1,5 млн грн.

Про  виявлені  порушення  працівники державної лісової охорони обласного управління оперативно інформують райвідділи поліції та підрозділи управління Служби безпеки України, прокуратури. 71 справа на загальну суму збитків 2,3 млн грн перебуває на розгляді в правоохоронних органах.

Очікуємо, що найближчим часом щодо кожної з них буде прийнято справедливе рішення, відшкодовано завдані збитки, а винних притягнено до відповідальності.

Пресслужба Волинського ОУЛМГ