Лісівники Ратнівщини інвентаризують зроблене та готуються до посадки лісу-2021

Ліс без насіння не ростиме. А на ярмарках його не продають. То як бути?

Відповідь на це питання знають лісівники. З покоління у покоління, від старших до молодших передається приказка: «Яке насіння збереш, таким і буде ліс».

Лісівники Волині це знають давно, тож традиційно працюють над головними завданнями.

Щонайперше, збудували чотири шишкосушарки для збору насіння з шишок сосни. Одна із них працює на базі лісорозсадника ДП «Ратнівське ЛМГ». Та щоб насіння було якісним, лісівники Ратнівщини щонайперше подбали про клоновані плантації сосни, плюсові дерева… І не тільки шишки сосни, а й ялини, жолудя, насіння інших деревних порід лісівники заготовляють з найкращих дерев, які є в лісі. Це насіння, використовуючи найсучасніші технології догляду, висівають у лісорозсаднику, звідки сіянці «роз’їжджаються» по всій Волині. Так відбувається щороку.

Не став винятком і 2020. Лісівники повноцінно працюють над головними завданнями, незважаючи на особливі цьогорічні умови у зв’язку з карантином. Для посіву в розсаднику заготовлено 800 кг насіння основних лісоутворюючих порід, з них – 500 кг жолудя дуба звичайного. Воно буде висіяне наступної весни і слугуватиме творцям лісів 2021-2022 років.

Цього ж року вирощено посадкового матеріалу на базисному розсаднику – 5027,3 тис. шт. В тому числі сіянців сосни звичайної – 4700 тис. шт, дуба звичайного – 207 тис. шт. А ще на розсаднику вирощується тисячі саджанці майже 30 порід декоративних деревець і кущів для озеленення.

Варто сказати, що тендітні саджанці, висаджені у природних умовах, потребують догляду і уваги. Це також добре знають лісівники. До семирічного віку нові культури особливо вразливі. Їх потрібно оберігати від хвороб, гусениць та бур’янів. Іноді в новостворені культури доводиться йти з кущорізом три-чотири рази впродовж одного літа, щоб оборонити головні породи від бур’янів та самосівів. У ДП «Ратнівське ЛМГ» тільки в 2020 році проведено доглядів за лісовими культурами на площі 545 га при плані 500 га. Та й після доглядів лісівники не забувають про посаджені деревця. Інженери лісових культур спостерігають за їх ростом, у потрібні терміни проводять інвентаризацію лісових культур. У ДП «Ратнівське ЛМГ» площа лісових культур на час інвентаризації становить 303,5га, природного поновлення – 692,5 га. Варто відзначити, що тут  приживлюваність лісових культур 1-3 років створення становить 92,8% при нормативній 90,7%. 

Цьогоріч вже переведено в покриту лісом площу 57,1 га лісових культур, в тому числі 52,9 га І-го класу, що становить 93% від загальної площі, природного поновлення – 154,5 га, в тому числі 123 га І-го класу, що становить 80% від загальної площі.

Загалом же на Волині у чотирьох базисних та тимчасових лісових розсадниках вирощується понад 20 мільйонів саджанців 32 лісоутворюючих порід, серед яких головними є сосна, дуб, модрина, береза, ялина та інші.

Пресслужба Волинського ОУЛМГ