Щодо чергової вигаданої журналістами телеканалу «Аверс» нібито незаконної порубки

Учора ввечері, 27 листопада, журналісти телеканалу «Аверс» відзняли і показали черговий сюжет нібито про те, як «нищиться волинський ліс». Роботу знімальна група здійснила вже традиційно, у власному стилі – згідно зі «стандартами» цього телеканалу: відзняли зрізане дерево біля самого пенька, щоб на камеру воно виглядало здоровим, не взяли жодних коментарів у фахівців, проте поговорили з «місцевим пенсіонером», який не хоче називатися і який «все знає про заготівлю та незаконні рубки», журналістка зробила власні висновки про те, що лісу на Волині скоро не буде, бо «рубають безбожно», – готово.

Ми не станемо розмірковувати, навіщо журналісти телеканалу «Аверс» спекулюють на темі лісу. Що відбувається останнім часом не лише на Ківерцівщині, а й Ратнівщині, Камінь-Каширщині. Розуміємо, що це ніяк не пов’язано з лісогосподарською діяльністю, а отже – не в нашій компетенції, і швидше за все, є темою роздумів та обговорень для політиків.

Натомість хочемо пояснити детально саме цю ситуацію. У Ківерцівському лісництві ДП «Ківерцівське ЛГ» вчора не «орудували чорні лісоруби», а триває вибіркова санітарна рубка. Необхідні дозвільні документи на її проведення є у вільному доступі за цим посиланням – ми вже неодноразово публічно розповідали про це, звертаючись саме до цієї журналістки телеканалу «Аверс». Проте поки, як бачимо, безрезультатно.

Учора ввечері лісівники також вирушили на місце події одразу, як про візит журналістів надійшло повідомлення від поліції. Проте знімальна група поїхала записувати коментар «місцевого пенсіонера», як тільки дізналася, що скоро тут будуть лісівники. Мабуть, журналісти не могли допустити, щоб офіційними коментарями та наявністю дозвільних документів їм «зіпсували» ще один сюжет, як це відбулося на Ратнівщині під час поїздки до лісу за участі заступника голови Волинської облдержадміністрації Анатолія Костика.

Чому зрізано саме це дерево – видно з нашого відео. Дуб вражений численними хворобами і за якийсь час просто загинув би сам, при цьому наразивши на небезпеку сусідні дерева.

У природному середовищі діє той же принцип, що і в людському – в умовах нинішньої пандемії це особливо чітко видно. Лісівники відповідають за стан лісу, доглядають за ним – тому такі заходи вкрай необхідні. Це основи ведення лісогосподарської діяльності.

Ми вкотре пояснюємо такі основоположні моменти журналістам телеканалу «Аверс» – з надією, що нарешті до виконання своєї роботи вони підходитимуть професійніше.

Це ж дерево поки залишаємо у лісі як наглядний приклад для всіх, хто хоче на власні очі переконатися, у якому стані перебуває зрізаний дуб.

Пресслужба Волинського ОУЛМГ