Літні тури по Волині

Літні тури по Волині

Екскурсія на конях

Волинню зацікавились столичні жителі. Туристи з Києва і Київської області вже вдруге приїжджають на Маневиччину. Попри столичної турагенції до організації цих подорожей долучаються Маневицький районний краєзнавчий музей та Черемський природний заповідник.

– Цього разу столичні мандрівники  посмакували живою водою з оконських джерел, ознайомились з роботою форелевого господарств, побували на екскурсії у краєзнавчому музеї, проїхались на конях екологічною стежкою Черемського природного заповідника, – розповідає науковий працівник останнього Лариса Шевчук. – Наші ліси і болота їх вразили своєю заповідністю. Їхали кониками, слухали співуче птаство, вдихали пахощі черемухи і багна, фотографували вже зникаючі зела. Деякі з них тільки в нас і збереглися.

Столичні мандрівники цікавились історією заповідника, його легендами, розпитували про звірів і птахів, які тут мешкають. Всі були вражені від побаченого. Великий інтерес викликали легенди про Оха і Чірмуса – міфічних володарів лісовиська та болота, розповіді єгеря Федора Мельника про його зустрічі з лосями та козулями, дикими вепрами та вовками. Роздумували над долею вивернутих із корінням велетенських дерев, що вмирають серед купин. Захоплювались піщаними дюнами ще льодовикового походження, особливо ж Черемським болотом. Директор краєзнавчого музею Петро Хомич, що також супроводжував допитливих мандрівників, повідав про партизанські загони та повстанців, які таборували у цих краях. Біля лісничівки на притомлених туристів чекала ватра, підсмажене на роженцях сало, печена у прискові під жаровинням картопля, пахучий домашній хліб і рибна юшка ще із панського ставка, що зберігся тут до цього часу.

– Такого смачного хліба, як у вас, ми ще не пробували, такої краси ніде  не бачили!.. – казали гості. – У вас є чим похвалитися і що показати!

Ці слова окрилили господарів і вони повезли киян ще у с. Прилісне, де стоїть старовинна дерев’яна церква, потім у с. Карасин, де зберігся трудяга-вітряк, а відтак на озера Тростне, Святе і Глибоцьке.

– Цими днями до нас приїздить делегація журналістів, – каже Лариса Шевчук. – У рамках програми «Україна унікальна» мас-медійники відвідають не тільки Черемський природний заповідник, а й Національний природний парк «Прип’ять-Стохід».

Приємно, що до нас їдуть такі поважні туристи. На Волині є щось таке, чого у жодній із столиць світу нема. Цим вона й унікальна.

Сергій ЦЮРИЦЬ,

прес-служба ВОУЛМГ.