Бути майстром лісу не лише відповідальна, але й фізично не проста робота

Майстер лісу – організатор та учасник усіх робіт на відведеній йому ділянці (обході), починаючи від збору лісового насіння й до кінцевої фази – реалізація стиглої деревини.

Майстер лісу – людина, яка стежить за лісогосподарськими роботами і контролює усі процеси, що відбуваються на його обході. Найчастіше робота майстра лісу починається з об’їзду території і розподілу завдань між робітниками.

Здебільшого на Волині обхід майстра лісу налічує більше тисячі гектарів.

У державному підприємстві «Старовижівське лісове господарство» працює досвідчений та мудрий майстер лісу Дубечненського лісництва Анатолій Денисович Юхимук. Саме він присвятив цій справі більше половини свого життя – понад 40 років. Анатолій Денисович є прикладом та «вчителем» для молодих поколінь.

«У липні 1980 року розпочав свою трудову діяльність. Був прийнятий майстром лісу Кримненського лісництва, у минулому ця посада називалася лісник. Бути майстром лісу – це не лише відповідально, але й фізично важко. Адже усі роботи в обході – збір насіння, створення розсадників, посадка лісових культур і догляд за ними, контроль за рубками та охорона лісів від незаконних рубок та пожеж – все це на «плечах» майстра лісу. Але незважаючи на складну роботу, у свої 66 років не уявляю жодного дня без лісу та своєї справ», – говорить Анатолій Юхимук.

Майстру лісу потрібно протягом року постійно «тримати руку на пульсі», але особливо це актуально у період з весни і до пізньої осені, так як саме тоді – період підвищеної пожежної небезпеки. Саме він здійснює усі протипожежні заходи для уникнення лісових пожеж та для збереження флори та фауни в лісових масивах.

«Найбільшим своїм досягненням у роботі вважаю створення молодих лісових насаджень, – стверджує один з наймолодших майстрів лісу лісгоспу Андрій Маркевич, – Ліс, який посадили старші покоління, уже виріс. Але кожен лісівник повинен створити якісний новий ліс. Цей процес трудомісткий і потребує багато часу. Зрозуміло, що ліс, який створюємо ми, стане стиглим лише для інших поколінь. Для того, щоб створити молодий ліс, спочатку його потрібно посадити, для чого використати якісний посадковий матеріал, далі застосовується механізовані або ручні догляди, проводиться освітлення, прочищення, так звані рубки догляду та інше. Лише після того, як сформовано якісні насадження, можна сміливо сказати, що це молодий ліс і нам є чим пишатися».

Пресслужба ДП «Старовижівське ЛГ»