Конкурс еко-іграшок: є переможці, немає переможених

На початку грудня 2020-го Волинське обласне управління лісового та мисливського господарства спільно з обласною організацією Товариства лісівників України та обласною організацією профспілки працівників лісового господарства оголосили конкурс «На кращу, власноруч виготовлену, святкову еко-іграшку». До участі запросили дітей працівників лісової галузі, членів учнівських лісництв та всіх школярів області.

Ніхто з організатори не сподівався такої активності від дітей та їх дорослих помічників. На перший етап конкурсу – у державні лісогосподарські підприємства – школярі принесли сотні власноруч зроблених іграшок.

Отож після успішно проведеного першого етапу конкурсу було відібрано понад дев’ять десятків найкреативніших творчих робіт юних природолюбів. Тут і різноманітні казкові персонажі з сіна, трав, кори, ниток, вироби з дерева та шишок, насінинок та горішків. Цього вистачило, щоб напередодні Нового року в конференц-залі Волинського ОУЛМГ влаштувати велику виставку еко-іграшок, виготовлених школярами Волинської області з природних матеріалів. Авторитетне журі на чолі з головою обласної організації Товариства лісівників Волині Борисом Бабелясом після її огляду не на жарт розхвилювалося. Всі подані на конкурс еко-іграшки заслуговували уваги, похвали, захоплення. Усі претендували на перемогу.

Голова обласної профспілкової організації працівників лісової галузі Павло Матіюк, заступник директора Волинського обласного еколого-натуралістичного центру та депутат Луцької міської ради Володимир Пшибельський, методист відділу екології ВОЕНЦ Юлія Бондаренко, заступник начальника відділу лісових ресурсів Волинського ОУЛМГ Сергій Сичук, головний спеціаліст цього відділу Олександр Боровицький, керівник Лісівничого молодіжного центру Валентина Юхимчук, прессекретарі ВОУЛМГ Світлана Думська, Анна Лудковська, Сергій Цюриць зійшлися на думці, що всі юні умільці разом – Переможці!

До оцінювання дитячих творінь долучилася навіть начальниця відділу діагностики «Херсонлісозахисту» Олена Ігорівна Доманчук, яка у потрібний час опинилася саме у цьому важливому місці.

Отож, перше місце в обласному конкурсі на кращу новорічну еко-іграшку, виготовлену власними руками, здобув Артур Хоміч – вихованець Куснищанського учнівськоголісництва КЗ «Будинок дитячої творчості Любомльської міської ради» (керівник Петро Антонюк).

Друге місце зайняли роботи «Різдвяний віночок» п’ятикласників ЗЗСО «Седлищенський ліцей Любешівської селищної ради» Вікторії Бринчук та Олександри Лозицької (керівник Людмила Бринчук) та «Українська зірочка» дванадцятирічної Богдани Паньків з ОЗ НВК «Колківська ЗОШ І-ІІІ ст.– ліцей». 

Третє місце дісталося еко-іграшкам «Декоративний велосипед» восьмикласниці ЗЗСО «Цирська гімназія» Катерини Ветлянчук, «Вірний друг» вихованки гуртка «Художнє соломоплетіння»  КЗ «Рожищенського будинку дитячої творчості» Дарини Смолярчук (керівник Олена Капустинська) та «Затишок різдвяної домівки» вихованки Любешівського учнівського лісництва Вікторії Шептур.

Переможців буде нагороджено цінними подарунками до 1000 грн за перше місце, до 700 грн – за друге і до 400 грн – за третє місця.

Заохочувальні призи отримають й інші учасники конкурсу.

Пресслужба Волинського ОУЛМГ