Перша виробнича нарада у 2021 році відбулася в режимі відеоселектору

Йшлося про виконання лісогосподарських завдань, виробничих показників минулого року, про плани на 2021-й, обговорювалися питання охорони праці, будівництва та реконструкції лісових доріг і особливості роботи у період пандемії. Нарада відбулася під головуванням начальника управління Олександра Кватирка у розширеному форматі – за участі заступників, начальників відділів ВОУЛМГ, директорів лісогосподарських підприємств, головних лісничих та інженерів, лісничих всіх лісництв.

– Цей рік ми завершуємо достойно. Дякую кожному з вас, що виконуєте свою роботу відповідально та якісно, – розпочав нараду Олександр Кватирко. – Ми ще будемо підбивати підсумки роботи за минулий рік, коли матимемо остаточні економічні показники діяльності кожного підприємства. Однозначно побачимо недоліки. Проаналізуємо їх разом, щоб наступного року спрацювати максимально без повторення допущених минулого року помилок. Крім іншого, маємо поставити собі стратегічні цілі. Будівництво лісових доріг, рекреаційних пунктів, розвиток туристичного потенціалу – ті напрямки, які маємо постійно вдосконалювати. Це наш внесок у розвиток області, громад. Тому серед інших завдань для керівників підприємств – надання пропозицій щодо кожного із названих питань, щоб включити їх у програму поточного року.

Виробничі завдання детально охарактеризував заступник начальника Олександр Рибчинський.

Доповідач проаналізував ситуацію із виконання об’ємів заготівлі та реалізації, особливо акцентувалося на питанні заборони прямих договорів та реалізації лісопродукції лише згідно з аукціонними свідоцтвами. Йшлося про недоліки у роботі системи електронного обліку. Тут Олександр Рибчинський детально зупинився на активному застосуванні оновленої програми «Партія», що дозволить суттєво економити. Обговорили питання аукціонних зобов’язань та співпраці із приватними деревообробниками.

Окремо прозвучало питання реалізації дров паливних для населення та закладів соціальної сфери.

– Моя пропозиція і завдання для кожного директора – спільно з керівниками громад сформувати баланс потреб у цьому виді палива. Загалом ми вже маємо орієнтовні показники, кожен лісгосп може проаналізувати, якими є ці потреби. Щоб не було жодних перебоїв цього року і наступної зими, всі керівники підприємств мають чітко розуміти потребу дров’яного ресурсу для забезпечення паливом цієї категорії. Що завжди є для нас пріоритетом, – запропонував Олександр Кватирко.

Олександр Рибчинський нагадав про один із стратегічних напрямків – будівництво лісових доріг та ремонт і утримання існуючого дорожнього полотна. Наголосив, що лісгоспи також мають дати свої реальні пропозиції щодо виконання цих завдань у 2021-му. Крім того, провести інвентаризацію техніки, щоб одразу із настанням сприятливих погодних умов приступити до виконання програми будівництва.

Окремо розглядалося питання охорони праці. Крім іншого, Олександр Рибчинський наголосив на необхідності проходження працівниками планових медичних оглядів, проведення щорічного навчання, ознайомлення з проектом постанови Волинського ОУЛМГ та президії обласної організації профспілки працівників лісового господарства, затвердження складу комісії та графіка проведення оперативного, адміністративного контролю ІV рівня за станом охорони праці.

Про лісогосподарські, мисливські завдання та охорону і захист лісу йшлося у доповіді першого заступника начальника Руслана Войцеховського.

Ключовим питанням у доповіді прозвучала підготовка до пожежонебезпечного періоду. Одним із головних завдань постало оновлення системи відеоспостереження, за потреби – встановлення нових камер, придбання квадрокоптерів. Адже досвід показує, що саме це є дуже важливими попереджувальними чинниками.

Олександр Кватирко нагадав також на необхідності у цьому напрямку попрацювати спільно із головами громад. Розробити нові мобілізаційні плани, де будуть передбачені реальні дієві спільні кроки у випадках загорянь. Адже не секрет, що майже всі лісові пожежі розпочинаються із загорянь у самосівних лісах та господарських палів. Як засіб профілактики у цьому питанні – створення бар’єрів на стиках лісів із держлісфондом. І це питання також перебуватиме на жорсткому контролі.

Йшлося також про якість проведення підготовки ґрунту до весняної лісокультурної кампанії, охорону від самовільних рубок та браконьєрства, де цього року також будуть додаткові заходи підсилення, прибирання та оновлення рекреаційних пунктів та  створення нових туристичних об’єктів.

На завершення Олександр Кватирко вкотре наголосив на необхідності співпраці у цих напрямках із громадами. Адже кожен, навіть найменший пункт рекреації, має велике соціальне значення і створюється не лише з пожежною метою, а для відпочинку людей. Як і лісові дороги та туристичні маршрути. Тому робота лісівників Волині у 2021-му буде ще більш соціальноорієнтованою.

Пресслужба Волинського ОУЛМГ