У лісомисливському господарстві «Звірівське» холодна зима – гарячий період

Державне підприємство «Лісомисливське господарство «Звірівське» працює з 1964 року. Змінювалася назва, структура, люди. Але незмінними залишаються пріоритети роботи, серед яких – збільшення унікальних мисливських можливостей.

– Зараз у нашому колективі працює 55 людей. Підприємство минулого року було реорганізоване у лісомисливське – а отже побільшало завдань та відповідальності. Але головним залишається розвиток мисливства – тому що це вже традиція, – розповідає директор підприємства Сергій Тишковець.

Сергій Тишковець

На полювання до Звірова неодноразово приїздили мисливці з Америки, Німеччини, Австралії, Африки, Угорщини, Чехословаччини, Польщі та інших країн. Цього року, правда, дещо знизилися кількість відвідувачів – у зв’язку з пандемією коронавірусу та карантином.

На території Звірівського проводиться полювання на пернатих, копитних та хутряних. Основними видами мисливських тварин є олень плямистий, олень благородний, козуля європейська, дикий кабан, заєць русак, лис, вовк. Місцеві лісівники багато працюють, щоб зберегти тваринний світ і збільшити популяцію основних видів.

У вольєрі для диких кабанів – підгодівля

Останнім часом у «Звірівському» значно пішли вперед.

У напрямку розведення звірів зробили акцент на вольєрне господарство. Зараз на території підприємства облаштовано 5 вольєрів, де умови проживання тварин максимально наближені до природних. У них мешкають олені, лані, дикі кабани.

Родзинкою є фазанарій. Протягом останніх двох років у дику природу вже випустили понад 2000 птахів (лише у 2020-му – 500 особин). Вони прижилися і дають потомство.

Протягом останніх двох років у дику природу випустили понад 2000 фазанів

Диких кабанів стали вирощувати у вольєрі після суттєвого зниження популяції у зв’язку з африканською чумою. Зараз у напіввільних умовах мешкає більше сотні особин – їх також згодом випускатимуть у дикий простір.

Підросте – і на волю
Олені фотографуватися не люблять, а от прогулюватися цілими стадами по кілька десятків особин – будь ласка)

Щодо оленів, то минулий рік для оленів також видався важким – на території Ківерцівщини було зафіксовано пастерельоз, через який загинули чимало тварин. Точні втрати лісівники знатимуть лише після цьогорічного зимового обліку, який завершиться в лютому.

– Зараз ми підгодовуємо тварин щоденно – до нас прийшла справжня зима, тож особливо оленям важко знати собі достатню кількість їжі самостійно, – розповідає старший єгер підприємства Мирослав Захарусь. – Сіно, кормові віники, зернові, овочі. Попрацювали попередньо, щоб мати достатньо кормів.  У нас на території більше двох десятків підгодівельних майданчиків, понад 10 гектарів кормових полів, ремізів. Ця робота потребує безперервності. Хто вкладає у вирощення тварин, знає, наскільки це клопітна справа. Але й приємна, особливо, коли є віддача.

Взимку годівнички мають бути наповнені завжди

До речі, оленів у «Звірівському» можна зустріти просто у лісі – в холодну пору вони збиваються у стада і часто відвідують місця підгодівлі.

Варто зазначити, що традиції полювання на Волині беруть свій початок з давнини. Це підтверджено писемними згадками про галицько-волинського князя Данила Романовича, великого князя литовського Вітовта.

Архівні фото, збережені нащадками родини Радзивіллів

«Благородне» полювання на Волині асоціюється із традиціями, які започаткували у родині Радзивіллів. Тоді на Волинь приїздили мисливці з усіх-усюд.

Місцеві лісівники не тільки бережуть ці мисливські традиції, а й започатковують сучасні. Цього року на базі підприємства запрацював мисливсько-відпочинковий комплекс «Zviriv» європейського рівня. Тут євсе для ідеального відпочинку. Затишного, екстремального з друзями або ж часу з родиною.

Понад 20 га лісів із водоймами, дорожньою інфраструктурою, спланованими туристичними маршрутами, зонами рекреації із просторими бесідками, мангалами та іншими відпочинковими об’єктами нікого не залишать байдужими.

Пресслужба Волинського ОУЛМГ

45250, Волинська обл., Ківерцівський р-н, с. Звірів, вул. Мисливська, 12.

zvirivske@lisvolyn.gov.ua

+3 8050 957 6890

Кругом у лісі хтось добряче наслідив))
І на території підприємства теж частенько бувають прогулянки))
А такі у Звірівському їдальні для пернатих