Звернення до керівників та депутатів об’єднаних територіальних громад Волині

Серед першочергових завдань  Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства,  Державного агентства лісових ресурсів – раціональне ведення лісового господарства та недопущення незаконних порубок та нелегального обігу деревини.

Без сприяння керівництва та активу громад лісівникам та правоохоронцям проблематично належно реалізовувати делеговані державою функції нагляду та контролю.

Кожен сільський староста, кожен депутат та кожен голова громади достатньо ознайомлені зі станом справ у лісовій галузі. Адже лісівники кілька років поспіль звітують про результати діяльності та  робочі плани у своїх громадах.  Нам приємно, що лісогосподарські підприємства у громадах реалізовують  себе не лише як господарюючі підрозділи. Лісівники сьогодні максимально сприяють соціально-економічній стабільності громад.

Спільна робота для забезпечення належного стану справ у сфері використання та обігу деревини – це ще обов’язок  лісівників та громади використовувати достовірну і таку, що ґрунтується на нормах законодавства, інформацію. Це передбачає своєчасний обмін інформацією, використання достовірних та документально-підтверджених  даних, взаємоповагу.

Як негативний приклад, наводимо сюжет «На Камінь-Каширщині безбожно рубають ліс», що вийшов на телеканалі  «Аверс» 27-го січня.

Інформатором у сюжеті є підприємець у сфері переробки деревини та депутат  Сошичненської територіальної громади Віктор Семенюк.

Пан Семенюк, перебуваючи на ділянці Сошичненського лісництва (кв. 41, вид. 2), де проведено санітарні заходи, підтверджені всіма необхідними документами, в тому числі – погодженням із громадою, розповідає про порушення, яке нібито вчинили працівники державного лісогосподарського підприємства.

Справу, як і всі документи, було передано в поліцію. В результаті перевірок правоохоронцями встановлено законність дій лісівників, про що поінформовано громадськість.

Неправдивою інформацією, озвученою місцевим депутатом,  підприємству нанесено репутаційну шкоду. Безперечно, юридичний відділ лісгоспу надасть належну  правову оцінку таким діям.

Та чи в такий спосіб має реалізовуватись активність депутатів, які, до речі, працюють у сфері переробки деревини? 

Волинське обласне управління лісового та мисливського господарства систематично інформує громадськість та органи місцевого самоврядування про свою діяльність. В тому числі – щодо проведення санітарних заходів.

Звертаємось до громадських активістів, депутатів та керівників територіальних громад: ви завжди можете отримати необхідну інформацію  чи повідомити про неправомірні дії, зателефонувавши за номером (0332) 24-00-70, або надіславши електронне звернення: priyomna@lisvolyn.gov.ua  

Пресслужба Волинського ОУЛМГ