Хто не платить за охорону праці – той за неї розплачується!

Такі головні акценти наради, що відбулася у Волинському ОУЛМГ в онлайн-режимі. Питання поліпшення умов праці та профілактики виробничого травматизму є і будуть залишатися актуальними. Волинським ОУЛМГ у цьому напрямку постійно проводиться комплекс робіт щодо профілактики травматизму та організації безпечної роботи відповідно до Закону України «Про охорону праці». Про те, що саме вимагається в цих питаннях від адміністрації лісогосподарських підприємств та інженерів з охорони праці.

Заступник начальника управління Олександр Рибчинський наголосив: питання надважливе, тому контроль за виконання поставлених завдань особливий. Так само жорсткими є всі заходи, адже допущені недоліки та безвідповідальне ставлення нерідко призводять не до помилок, а втрат людського здоров’я і життя.

Доповів про роботу у цьому напрямку головний спеціаліст відділу використання лісових ресурсів Олександр Боровицький.

Доповідач зазначив: з метою виконання цих завдань в області, серед іншого, проводяться виїзди на підприємства для здійснення спільних превентивних заходів з Управлінням Держпраці у Волинській області та обласною організацією профспілки працівників лісового господарства, структурних підрозділів підприємств. З початку 2021 року спеціалістами управління було проведено перевірки стану та умов праці окремих підприємств: ДП «Цуманське ЛГ», ДП «Любомльське ЛГ», ДП «Любешівське ЛМГ», ДП «Маневицьке ЛГ», ДП «ЛМГ Звірівське», під час яких було акцентовано увагу на порушення в організації роботи з питань охорони праці, а для їх усунення розроблено відповідні заходи.

Згідно з наказами та розпорядженнями Держлісагентства України, Волинського ОУЛМГ та керівників підприємств, за неналежне виконання зобов’язань, працівників, в тому числі керівного складу, притягнуто до дисциплінарної відповідальності через оголошення догани.

Варто зазначити, що на виконання заходів з охорони праці в 2020 році використано 9 327 млн грн, що більше, порівняно з минулим роком. Кошти виділялись на придбання спецодягу та засобів індивідуального захисту, на доведення машин та механізмів до вимог нормативів безпеки, на ремонт санітарно-побутових приміщень і проведення атестації робочих місць та інше.

Найвищими – і це свідчить про відповідальність, з якою ставляться до питань безпеки, є витрати  у ДП «Маневицьке ЛГ» (2 467 тис. грн), ДП «Володимир-Волинське ЛМГ» (821 тис. грн), ДП «Ковельське ЛГ» (492 тис. грн), ДП СЛАП «Любешівагроліс» (451 тис. грн).

Під час наради йшлося також про залучення до виконання лісогосподарських заходів суб’єктів підприємницької діяльності. Наголошувалося на необхідності відповідальнішого ставлення до організації робіт в питаннях охорони праці з боку суб’єктів господарської діяльності.

На звершення Олександр Рибчинський нагадав, що на виконання Указу Президента України від 18.08.2006 № 685/2006 підприємства беруть участь в організації і проведенні всесвітнього Дня охорони праці, який відзначається 28 квітня кожного року.

Всесвітній день безпеки та здоров’я на роботі — 2021 року проходитиме під девізом: «Передбачати, готуватися та реагувати на кризу – інвестиції у стійкі системи безпеки та здоров’я на роботі».

До слова. Волинське ОУЛМГ з 2021 року – першим в Україні – розпочинає проект «Зниження ризиків втрат здоров’я на робочих місцях працівників лісової галузі України», що передбачає приєднання до першої глобальної превентивної стратегії у галузі безпеки та гігієни праці «VISION ZERO» (Прагнення до нульового травматизму) шляхом проведення тренінгів по лідерству для керівників за моделлю Британського інституту безпеки та гігієни праці.

– Звертаю увагу інженерів про надання пропозицій щодо внесення змін у «Правила охорони праці для працівників лісового господарства та лісової промисловості» та опрацювання проекту Закону України «Про безпеку та здоров’я працівників на роботі», – наголосив Олександр Рибчинський. – Крім зазначеного, хочу наголосити, що управління зі свого боку і надалі продовжуватиме регулярно інформувати та аналізувати обставини і причини нещасних випадків, що сталися на підприємствах галузі. Будемо робити все можливе, аби не допускати втрат здоров’я наших працівників.

Пресслужба Волинського ОУЛМГ