ДП «Поліське лісове господарство» святкує 10-річний ювілей від дати заснування

Це довгий шлях, у який вкладена щоденна праця та численні досягнення людей – працівників лісової галузі. Роки становлення були найважчими, проте нашу працю винагороджено! Адже основний здобуток за 10 років – це люди, наш великий колектив однодумців, які є справжніми професіоналами своєї справи, для яких це не просто робота, а невід’ємна частина життя. Ми довели, що здатні йти вперед навіть у найскладніші часи, і готові вирішувати всі поставлені державою завдання. За ці роки зроблено чимало, є успіхи і перемоги. Про них розкажемо, тому що нам є чим пишатися!

Державне підприємство «Поліське лісове господарство» створене 1 квітня 2011 року, згідно наказу Державного Агентства Лісових Ресурсів України № 51 від 23.03.2011 року. Загальна площа – 18297,5 га, з яких 15450 га вкриті лісовою рослинністю землі. Це найбільш лісистий район Волині. Основні лісоутворюючі породи: сосна, вільха, береза. Хвойні ліси займають 60%, м’яколистяні 37%, твердолистяні 3%. Структура лісгоспу налічує 4 лісництва: Куклинське, Куликовицьке, Чортиройське та Розничівське.

Основне завдання для лісівників це створення та догляд за лісом. За 10 років було створено 1134,2 га і це тільки лісових культур, не рахуючи природного поновлення.

Становлення для будь-якого підприємства завжди не просте, оскільки потрібно належним чином організувати роботу та забезпечити покращення матеріально-технічної бази. Лише у 2012 році була придбана адмінбудівля лісгоспу, куди після ремонту працівники змогли переїхали на постійне робоче місце.

Поступово, вже починаючи із року створення, укомплектовували автотранспортний цех. У 2011 році було придбано перші 2 трактори та КамАЗ з гідроманіпулятором, задля забезпечення робочих процесів власною технікою. На даний час підприємство налічує 5 тракторів, КамАЗ та ЗІЛ із гідроманіпуляторами, а також різні технічні засоби без яких робота у лісі просто неможлива: плуги, диски, борони, ковші, сікори, бензопили… В загальному основних засобів було придбано на 17 627 тис.грн.

У 2018 році на території лісгоспу було побудовано та введено у експлуатацію гараж площею 248,1 м2. Тут для водіїв є усе необхідне: власна кухня, душові та переодягальня. Комфорт працівників завжди в пріорітеті.

За час існування лісгоспу було створено 18 км лісових доріг, які відіграють важливе економічне та соціальне значення.

Також маємо у арсеналі 2 пожежних автомобілі – IVEKO MAGIRUS на цетральній садибі та ГАЗ 66 у Розничівському лісництві. На території лісгоспу у 2016 році було побудовано лісову пожежну станцію І типу із значним матеріальним резервом для боротьби із лісовими пожежами.

Починаючи із 2015 року завдяки злагодженій роботі лісової охорони та якісній матеріальній базі не було жодної лісової пожежі, хоча були і часті виїзди на гасіння пожеж на землях сільськогосподарського призначення. У 2020 році наші працівники вирушили на допомогу Житомирським колегам у боротьбі із вогняною стихією. Адже лісова пожежа – це спільна проблема для усіх!

Директор підприємства Андрій ЯЦИНА розповідає: «За 10 років свого існування підприємство виросло як у професійному так і у матеріальному плані, адже підприємства лісового господарства працюють на самоокупності, при цьому спчачуючи чималі податки. При цьому ніколи не має заборгованості перед працівниками із заробітної плати, а також заборгованості зі  сплати податків. До прикладу за 2020 рік чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт та послуг) склав 41 342 тис.грн, з яких 14 916 тис.грн податків було сплачено до зведеного бюджету та ЄСВ, а це – 36%. Підприємство є ефективним та прибутковим. Середня заробітна плата одна з найвищих в районі».

Працівники постійно проходять курси підвищення кваліфікації, навчання з техніки безпеки та охорони праці, і все це за рахунок підприємства. Також направляємо майбутніх лісівників у профільні навчальні заклади.

Навесні 2017 року у Старочорторийській ЗОШ І-ІІІ ступенів було створено шкільне лісництво, юних помічників лісівників забезпечили формою та підготували спеціалізований профорієнтаційний клас. Щороку організовуємо конкурси від лісівників, з цінними призами та грошовими нагородами. Діти – наше майбутнє, це важливо пам’ятати!

ДП «Поліське лісове господарство» має добру репутацію у громаді, є надійною опорою для людей. Намагаємося постійно звітувати про пророблену роботу та спільно із місцевою владою допомагати вирішувати важливі питання.

За ці роки було створено 6 великих рекреаційних зон та 9 менших рекреаційних пунктів для відпочинку людей у лісі. облаштовано дитячі майданчикі біля церкви с. Оконськ та УПЦ смт. Маневичі, біля дитячого садочку с. Кукли, облаштовано новими бесідками парк на вул. Ринковій, дерев’яні еко-зупинки та багато інших об’єктів. Спільно із лісівниками інших лісгоспів району також створено «Дендрологічний парк» у смт. Маневичі.

У 2020 році вирішили створити і власну пасіку на території Куклинського лісництва на 100 бджолосімей із власним фруктовим садом. У планах на 2021 рік створення пасіки і у Куликовицькому лісництві. Адже власний лісовий мед дуже корисний, і минулоріч уже реалізовували його для населення.

Діяльність підприємства різностороння, і за ці роки було зроблено та створено чимало, але завжди є до чого рухатися, головне щоденна праця для втілення нових ідей та планів.

 Вітаємо усіх причетних за виняткову самовіддачу та результативність у виконанні своїх фахових обов’язків! Адже саме люди створюють історію підприємства для майбутніх поколінь.

Пресслужба ДП “Поліське ЛГ”