Перші особи Волині створювали ліси разом ФОТО ВІДЕО

Сьогодні, 8 квітня, у Сокиричівському лісництві ДП «Ківерцівське ЛГ» заліснили ще дві ділянки площею 0,9 гектара.  Над відновленням волинського лісу працювали перші особи області в рамках всеукраїнської акції «Створюємо ліси разом!».

Цього року вже традиційна посадка лісу ВІП-колективом, ініційована начальником управління Олександром Кватирком, відбулася під егідою голови Волинської облдержадміністрації Юрія Погуляйка.

Серед учасників – заступники голови облдержадміністрації, керівники структурних підрозділів ОДА та територіальних органів міністерств.

Привітали учасників акції вихованці Боголюбського шкільного лісництва – теж постійні помічники волинських лісівників.

– Ми щиро раді вітати сьогодні таких гостей. Акція, що відбувається, всеукраїнська. В нашій області вона традиційно проходить масштабно. Причому, протягом останніх років люди самі виявляють ініціативу і звертаються з проханнями  долучитися, – зазначив Олександр Кватирко. – Ліси Волині – це 34% території області. І кожен другий гектар створений руками людей.

– Ліси Волині якісні, доглянуті та чисті. Я говорю про це з власного досвіду, переконався у цьому на власні очі, – зазначив Юрій Погуляйко. – Акція, яку сьогодні організували волинські лісівники, дуже важлива. По-перше, ми всі долучилися до справи відновлення лісу, який на Волині має особливе значення. Крім того, такі заходи згуртовують і нагадують усім нам про спільну відповідальність за долю області.

Після необхідного інструктажу учасники акції приступили до роботи. Попрацювати довелося чимало. Загалом першими особами області спільно з лісівниками було висаджено в межах 4500 сіянців сосни і дуба.

Щиро дякуємо за участь кожному, хто долучається до справи відновлення лісу!

Пресслужба Волинського ОУЛМГ

Нагадаємо. Лісокультурна кампанія на Волині зазвичай триває протягом березня-квітня. За цей час в області  заплановано відновити ліси  на площі 4962 га, в тому числі створити лісових культур на 2300 га, провести сприяння природному відновленню на 1330 га та відновити природним шляхом з 1332 га. 

Станом на сьогодні, 8 квітня, лісові культури створено на площі майже 2000 га.

Заплановано також посіяти розсадники на площі 10,5 га та посадити 30 га плантацій новорічних ялинок.

Проведенню лісокультурної кампанії цього року передували підготовчі роботи. У 2020 році було проведено підготовки ґрунту під культури цього року на площі 1658 га, а це – очищення зрубів, пониження пнів, оранка борозен лісовими плугами, повернення родючого шару в борозни культиваторами.  Під сприяння природному відновленню також було підготовлено  800 га лісових ділянок.

Вирощено стандартного садивного матеріалу головних лісоутворюючих та супутніх порід 21,5 млн шт., асортимент яких становить більше 30 порід. Садивного матеріалу достатньо для проведення лісовідновлення більше того його надлишки в кількості 4 млн сіянців (2-сосни звичайної та 2-дуба звичайного запропоновано для підприємств інших областей).

Заготовлено лісового насіння для посіву розсадників 33330 кг, з них 20730 кг – з покращеними генетичними властивостями заготовлено на об’єктах лісонасінневої бази.

Нагадаємо також: всією Україною з 21 березня по 17 квітня проходить акція «Створюємо ліси разом». Щороку до посадки лісу на Волині активно долучаються педагоги, учні, студенти, ветерани та воїни АТО і ОСС, підприємці, представники влади, громадськість. У попередні роки, коли світ ще не знав про карантинні обмеження, в нашій області до справи посадки лісу долучалося в межах 12 тис. людей!