Волинські лісівники провели безпековий онлайн-форум

Відбулося засідання комісії оперативного адміністративно-громадського контролю за станом охорони праці IV рівня Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства. Воно проходило в режимі аудіо відеоконференції під головуванням заступника начальника Волинського ОУЛМГ Олександра Рибчинського. У ньому взяли участь начальник відділу використання лісових ресурсів ВОУЛМГ Григорій Новосад, головний спеціаліст цього відділу Олександр Боровицький, голова обласної організації профспілки працівників лісового господарства Павло Матіюк, керівники державних лісогосподарських підприємств.

Про дотримання вимог безпеки під час організації та проведення лісозаготівельних робіт учасникам безпекового онлайн-форуму доповів Олександр Рибчинський.

Поліпшення умов праці та профілактики виробничого травматизму перебуває на постійному контролі начальника Волинського ОУЛМГ Олександра Кватирка і завжди буде серед найпершочерговіших і обов’язкових наших завдань, – наголосив Олександр Павлович. – Кожен новий робочий день маємо розпочинати з питання: «Що зробили задля безпечної роботи своїх працівників і чи живуть наші підприємства згідно вимог Закону України «Про охорону праці»?.

Олександр Рибчинський акцентував, що комісія оперативного адміністративно-громадського контролю постійно моніторить ситуацію. Регулярно спільно з управлінням Держпраці у Волинській області та обласною організацією профспілки працівників лісового господарства проводяться виїзди безпосередньо на підприємства для вивчення та надання потрібної допомоги. З початку цього року спеціалістами управління було проведено перевірки стану та умов праці ДП «Цуманське ЛГ», ДП «Любомльське ЛГ», ДП «Любешівське ЛМГ», ДП «Маневицьке ЛГ», ДП «ЛМГ Звірівське». Виявлені порушення усунуто.

Олександр Боровицький проаналізував стан охорони праці на підвідомчих підприємствах, озвучив головні меседжі розробленої комісією програми «Нульового травматизму».

Зупинився й на фінансуванні та матеріальному забезпеченні безпекових напрямків діяльності лісопідприємств.

– На виконання заходів з охорони праці в 2020 році використано 9 327 млн грн проти 8 571 млн грн в 2019 році, що на 456 тис. більше, проте недостатньо, враховуючи рівень зношеності основних фондів, – деталізував Олександр Миколайович.

Також Олександр Боровицький доповів, що в 2020 році службами проведено 659 обстежень стану охорони праці і виявлено 2733 недоліки. Найбільше не усунених порушень по ДП «Колківське ЛГ» (21), ДП «Любешівське ЛМГ» (1001), ДП «Прибузьке ЛГ» (29), ДП «Старовижівське ЛГ» (17).

Про нещасний випадок із смертельним наслідком в ДП «Турійське ЛГ» проінформував голова обласної організації профспілки працівників лісового господарства Павло Матіюк.  

Начальник відділу використання лісових ресурсів Волинського ОУЛМГ Григорій Новосад акцентував увагу учасників безпекового форуму на необхідності більш суворого контролю за дотриманням лісосічних робіт, забезпечення вальників лісу найсучаснішою технікою, спецодягом, будиночками для обігріву, іншими необхідними засобами.

На комісії оперативного адміністративно-громадського контролю за станом охорони праці IV рівня Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства було заслухано директора ДП «Турійське ЛГ» Дмитра Войтюка, про безпековий стан справ та роботу у сфері охорони праці своїх колективів розповіли керівники ДП «Камінь-Каширське ЛГ» та ДП «СЛАП «Любашівагроліс» Володимир Корецький і Володимир Фесик.

  • Комісія затвердила комплекс невідкладних безпекових заходів з конкретними термінами їх вирішення.Зокрема, йдетьсяпро «Забезпечення розробки лісосічного фонду у відповідності до вимог «Правил охорони праці для працівників лісового господарства та лісової промисловості», «Посилення контролю за станом охорони праці робіт як штатних, так і найманих лісозаготівельних бригад», «Затвердження програми «Нульового травматизму», «Підвищиення вимогливості до головних інженерів, галузевих спеціалістів щодо виконання ними своїх функціональних обов’язків», «Здійснення обов’язкових моніторингів діяльності підприємств з питань охорони праці на предмет дотримання вимог безпеки на лісозаготівельних роботах згідно з порядком застосування законодавства з охорони праці в. т.ч. при наданні послуг, пов’язаних з лісівництвом»,«Забезпечення працівників галузі (в тому числі інженерно-технічних працівників, інженерів лісозаготівель, єгерів, служб охорони праці) відповідно до норм безоплатної видачі спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту для працівників лісового господарства», «Суворого дотримання рекомендацій Міжнародної організації праці «COVID-19 і лісозаготівлі: контрольний перелік заходів профілактики і контролю» та ін. Окремо наголошено на підготовці підприємств до відзначення Дня безпеки та здоров’я на роботі, який цьогоріч пройде під девізом: «Передбачати, готуватися та реагувати на кризу – інвестуймо зараз у стійкі системи безпеки і здоров’я на роботі».  

Підсумовуючи це безпекове засідання, заступник начальника Волинського ОУЛМГ Олександр Рибчинський нагадав: «Цього року ми запроваджуємо в життя проєкт «Зниження ризиків втрат здоров’я на робочих місцях працівників по Волинському ОУЛМГ», що передбачає собою приєднання до першої глобальної превентивної стратегії у галузі безпеки та гігієни праці («VISION ZERO» Прагнення до нульового травматизму) шляхом проведення ряду заходів, семінарів, тренінгів та навчань для керівників, головних спеціалістів та СПД по моделі Британського інституту безпеки та гігієни праці. На нас чекає багато роботи, маємо бути готовими як до повсякденних викликів, так і професійного навчання та самовдосконалення».

Пресслужба Волинського ОУЛМГ