В рамках акції «Озеленення планети» на Волині висадили 387 000 деревець

У 101-й країні світу з успіхом пройшла акція «Озеленення планети» («Greening of the Planet»). Її ініціатором стала Україна, громадськість якої торік започаткувала рух «Озеленення України» і восени висадила мільйон деревець. Цього року український рух озеленення підтримали урядові інституції і громадськість 101 країни і вона отримала назва сучасну назву.

– Авторами цього проєкту виступили директор «Книги рекордів України» Ганна Крисюк  і керівник великого всеоклабу всеукраїнського бізнесклубу Сергій Гайдайчук, які мають комунікацію з цілим світом, – розповідає координатор акції «Озеленення планети по Волинській області» Юлія Вусенко. – 10 квітня висаджуватимуться дерева вже у 101 країні світу, а ініціатива, нагадаю, пішла з України.  Це реальна колективна історія успіху. Ми прагнемо такими історіями та акціями розвернути бачення України, адже у нас люди завжди об’єднуються в час великих викликів, довкола якоїсь трагедії. У нас Майдан, ми спроможні об’єднатися. Є якась проблема, вирішуємо разом. Цього разу ми хочемо, щоб люди об’єднувалися довкола чогось прекрасного. Нехай це бачить світ і об’єднується разом із нами довкола цих світлих історій.

Волинь – одна з найактивніших учасниць цього всепланетного руху. Торік у рамках акції в області було висаджено 100 тис деревець, цього року в головний акційний день – 10 квітня – лише в держаних лісах Волинського ОУЛМГ своє місце під сонцем знайшли майже 387 тис. саджанців сосни, дуба, берези, клена, ялини, модрини, горіха чорного, яблуні, груші, черешні, сливи, аронії. Озеленювали планету понад 1500 людей, серед яких понад третина – це студентська і учнівська молодь, зокрема, й вихованці учнівських лісництв, стільки ж – представники громадських організацій, органів влади та депутатського корпусу, 320 лісівників, які подбали про площі, посадковий матеріал, мечі Колесова, рукавички, провели своєрідні еколого-освітні конфекренції й інструктажі з охорони праці, навчили правильно садити саджанці, подбали про побут гостей. Це й журналісти всеукраїнських, обласних та місцевих мас-медіа, які висвітлювали подію і долучалися до озеленення планети та відновлення лісів. Загалом в рамках акції було створено 62,2 га лісів по всій Волині.

Ліси в рамках проєкту створено в угіддях Губинського, Павлівського, Стенжаричівського, Устилузького (ДП “Володимир-Волинське ЛМГ”, Борового (ДП “Городоцьке ЛГ”), Ново-Зборишівського (ДП “Горохівське ЛМГ”), Мощаницького, Звірівського ДП “Звірівське ЛМГ”), Нуйнівського (ДП “Камінь-Каширське ЛГ”), Сокиричівського, Торчинського (ДП “Ківерцівське ЛГ”), Ковельського, Скулинського, Радовичівського, Білинського, Замшанівського, Кашівського, Углівського (ДП “Ковельське ЛГ”), Градівського, Колківського, Осницького, Рудниківського, Тельчівського (ДП “Колківське ЛГ”), Деревківського (ДП Любешівське ЛМГ”), Чорноплеського, Любомльського (ДП “Любомльське ЛГ”), Галузійського, Соф’янівського, Вовчецького, Куклинського (ДП “Маневицьке ЛГ”), Куклинського (ДП “Поліське ЛГ”), Гущанського (ДП “Прибузьке ЛГ”), Жиричівського (ДП “Ратнівське ЛМГ”), Дубечнівського (ДП “Старовижівське ЛГ”), Мокрецького, Осівського, Перевалівського, Радовичівського, Ружинського (ДП “Турійське ЛГ”), Холоневицького (ДП “Цуманське ЛГ”), Шацького, Піщанського, Ростанського (ДП “Шацьке УДЛГ”), Бузаківського, Полицівського (ДП “Камінь-Каширськагроліс”), Залізницького (ДП “Любешівагроліс”), Турського, Ратнівського (ДП “СЛАП “Ратнеагроліс”), Стирного лісництв (ДП “СЛАП “Родищеагроліс”), ДП “СЛАП “Локачіагроліс” та ДП “Волинський ЛСНЦ”.

У ДП ”Ратнівське лісомисливське господарство” під час Всепланетно-всеукраїнської акції ”Озеленення планети”висаджено 8.4 тис. саджанців сосни, дуба, берези на площі 1.6 га. Створювали ці нові лісові культури педагогічний колектив, представники громадських організацій, органів влади, учнівська молодь.

Колектив ДП «Поліське лісове господарство» спільно із представниками громадськості та депутатським корпусом Маневицької селищної ради. Спільними зусиллями усіх учасників заходу було висаджено 7800 сіянців.

Випускники школи с. Воєгоще, що на Камінь-Каширщині, цього року продовжили гарну традицію – створювали алею на території рідного навчального закладу. Дерева висаджували в рамках акції «Озеленення планети». Садили дерева спільно з лісівниками – працівниками державної лісової охорони Кримнівського лісництва ДП «СЛАП «Камінь-Каширськагроліс».

Загалом 40 дерев, які презентували школярам лісівники, ростимуть на території школи – як гарна згадка про молодих людей, які вже зовсім скоро покинуть стіни школи і розбіжаться у пошуках себе.

ДП «Ковельське лісове господарство» цим дійством закінчив власну лісокультурну кампанію 2021 р., посадивши загалом 65га лісових культур та на 26 га провівши сприяння природному поновленню. Тут активну участь  в акціях «Створимо ліси разом» та «Озеленення планети» брали учні Дубівського  шкільного лісництва, учні ЗЗСО «Ліцей №11 м. Ковеля», учні Підрізької ЗОШ I-IIIступенів, учні Велицької ЗОШ I-III ступенів, учні Замшанського шкільного лісництва, батьки та діти КОЗ «Купичівський ліцей», також  працівники Ковельської райадміністрації, районної ради, депутати, представники громадських організацій, Велицької ОТГ.

Лісничий Мосирського лісництва Богдан Писачук з підшефними школярами місцевого закладу освіти на території лісництва посадили фруктовий сад – 140 фруктових дерев (вишні , сливи , черешні, яблуні).

Так кожна акційна подія мала свою конкретну адресу, виконавців й історію успіху.

А центральною подією акційних дійств на Волині стала посадка лісу у ДП “Волинський ЛСНЦ”. Взимку у 65 кварталі цього підприємства зібрано стиглий ліс, а тепер настав час думати про ліс майбутнього.

– Тут, на площі 0,8 га ріс грабовий ліс з невеличкою кількістю сосон і дубів, – каже директор ДП “Волинський ЛСНЦ” Тетяна Неводнічик. – Якщо вдатися в арифметику, то рівно 50 дубів і було. Небагато, як для цих ґрунтів. Цей ліс – ще з довоєнного часу. Скоріше за все, він природного походження або ж власник землі не мав достатньо доброго посадкового матеріалу, бо ж  земля тут – родючий чорнозем, хоч на хліб намащуй. На таких ґрунтах чудово почувається й наше королівське або ж хлібне дерево, як ще називають дуб.

Засаджували ділянку саджанцями трирічного дуба, вирощеними з елітного жолуддя на плантаціях цього ж селекційно-насіннєвого центру.

– Хочу передати привітання від начальника Волинського ОУЛМГ Олександра Кватирка і запросити усіх до участі в акції «Озеленення України – озеленення планети», – зазначив перед початком акції начальник відділу лісового господарства ВОУЛМГ Борис Бабеляс. –  Ви на власні очі побачите, як лісівники створюють лісові культури. Багато хто каже, що ми лиш рубаємо ліс, але ми його і відновлюємо. Не залишається жодної діляночки, де б ліс не був відновлений.

Пресслужба Волинського ОУЛМГ