«Увага! Всім «бойова» готовність! Виявлено пожежу в лісі»

Слова, з якими акумулюються уся енергія і сила державної лісової охорони, адже пожежа загалом, а лісова особливо, несе за собою руйнацію багаторічної праці кількох колективів.
Сьогодні, 13 квітня, на базі ДП «Ковельське лісове господарство» відбулися спільні навчання працівників державної лісової охорони та ДСНС. Це традиційна практика для вдосконалення тактичних навичок. Адже з настанням теплої пори люди масово розпочинають прибирання присадибних ділянок, відвідування лісових масивів і чомусь забувають про Правила пожежної безпеки та поведінки. Навіть постійні агітаційні застереження, інформація у ЗМІ та соцмережах, збільшення штрафів не завжди діють на окремих громадян. Люди продовжують бездумно спалювати суху траву, випалювати береги, сміття у лісі, чим провокують великі пожежі.

А вогонь руйнує усе на своєму шляху, знищуючи і рослинний, і тваринний покрив.
Відбувалися навчання під керівництвом першого заступника начальника управління Руслана Войцеховського та заступника начальника з реагування на надзвичайні ситуації  ГУ ДСНС в області Віктора Милостивого. До участі у спільних навчаннях були залучені головні лісничі та начальники пожежних частин державних лісогосподарських підприємств, до організації тренувань задіяні зокрема – працівники ДП «Ковельське лісове господарство», ДП «Старовижівське лісове господарство», ковельського СЛАТ «Тур» з пожежними автомобілями та тракторами, працівники та пожежний автомобіль ДПРЧ-4 міста Ковеля.


– З настанням вени лісівники перебувають у повній готовності, реагувати маємо миттєво, кожна секунда є визначальною і збільшує втрати, – зазначає перший заступник начальника Волинського ОУЛМГ Руслан Войцеховський. – Спільні навчання з працівниками ДСНС для нас також є справою постійною і традиційною. Це для відпрацювання дій, їх злагодженості у критичних ситуаціях. І це вже зараз діє на практиці, тому що сезон підпалів на стадії активності. Лише за минулі вихідні лісівники виїжджали на пожежі в екосистемах 60 разів.

Питання пожежної безпеки зараз на особливому контролі і лісівників, і рятувальників. Нагадаємо: вчора у Луцьку відбулось тренування з питань підвищення готовності до протидії пожежам в екосистемах. Руслан Войцеховський доповів про ситуацію останніх днів.

Пресслужба Волинського ОУЛМГ