Олександр Кватирко поінформував про сплату податків держлісгоспами області під час бюджетної наради

Робоче засідання за участі голови Волинської облради Григорія Недопада, заступника голови облдержадміністрації Олександра Троханенка, керівників структурних підрозділів ОДА відбулося учора, 13 квітня.

Йшлося про підсумки виконання місцевих бюджетів Волині за I квартал 2021 року, джерела наповнення обласної та місцевої казни.

На початку наради Григорій Недопад повідомив, що бюджет 2020 року був невиконаний. Щоб вплинути на ситуацію та не повторити недоліків минулого року,  дав завдання усім відповідним структурам контролювати всі процеси та стимулювати роботу відповідних установ.

Директор департаменту фінансів облдержадміністрації Ігор Никитюк поінформував, що за І квартал 2021 року до загального фонду місцевих бюджетів області надійшло 1,4 млрд грн податків, зборів та інших платежів, тож рівень виконання планових показників становить 112 відсотків.

Про сплату податків державними лісогосподарськими підприємствами Волині поінформував Олександр Кватирко. Зокрема головний лісівник області зазначив, що у лісогосподарських підприємствах  зберігається динаміка до зростання суми податків, вони сплачуються вчасно і в повному обсязі.  

«Лісова галузь області – це 24 державних підприємства, які є платниками податків. База оподаткування лісогосподарських підприємств формується за результатами їх власної господарської діяльності.

Зокрема, у 1 кварталі 2021 року дохід від реалізації продукції склав 280 млн. 700 тис. грн.

Лісогосподарські підприємства були і залишаються бюджетоутворюючими для громад Волині.

Станом на сьогодні наші підприємства не мають заборгованості перед бюджетом.

Коротко про розміри  податків, які сплачуємо до бюджетів усіх рівнів.

За результатами 2020 року, відомчими підприємствами загалом до бюджету сплачено 363 млн 644 тис. грн, що на 37 млн 831 тис. грн більше, як у 2019 році.

За підсумками роботи І кварталу 2021 року, до бюджетів усіх рівнів та ЄСВ державними лісогосподарськими підприємствами сплачено загалом 115 млн 212 тис. грн.

Зазначу, що державні лісогосподарські підприємства є чи не найбільшими роботодавцями у переважній кількості громад Волині. Лісівники  мають  гідну заробітну плату. Чисельність працівників у лісгоспах Волині становить сьогодні  2081 особу. Фонд оплати праці за результатами 1 кварталу  2021 року становив  87 млн 198 тис. грн.

З фонду заробітної плати до місцевого бюджету за І квартал 2021 р. перераховано 19 млн 645 тис. грн податку з доходів фізичних осіб та до Державного бюджету 19 млн. 761 тис. грн Єдиного соціального внеску.

Середня зарплата за 1 квартал 2021 року  становить   13 тис. 821  грн.

Порівняно з   аналогічним  періодом  минулого року, середня заробітна плата  у лісівників зросла на 3600 грн”, – поінформував Олександр Кватирко.

На завершення доповіді Олександр Михайлович також наголосив, що головним завданням лісогосподарських підприємств Волині  є розвиток власного  виробництва. Саме тому у держлісгоспах використовують будь-яку нагоду інвестувати  у його модернізацію. На ці потреби минулого  року направлено майже 16 млн грн.

Прогнозовані  виробничі  потреби  2021 року у коштах на модернізацію  обладнання, а також будівництво лісових доріг становлять  понад 20 млн грн. Це теж внесок лісівників у розвиток громад, що покращує місцеву інфраструктуру.

Олександр Кватирко запевнив: лісівники області працюватимуть, щоб відповідні показники зберігали динаміку росту, як і відповідно – суми сплачених податків.

Пресслужба Волинського ОУЛМГ