Упіймали браконьєрів

Об’їжджаючи мисливські угіддя, у 5 кварталі Звірівського лісництва рейдова бригада ДП «МГ «Звірівське» звернула увагу на автомобіль «Нива». Він стояв трохи оддалік від дороги, мов би захований від стороннього ока. Що ж, у лісі так часто буває.

– Мабуть якийсь міщук приїхав по чорниці і заблукав! – висловив хтось думку.  

Та була вже 8-ма вечора. Збирачі ягід так довго у лісі не затримується: полчища комарів виженуть найпрацьовитіших. Вирішили дочекатися господаря. Він з’явився опівночі з напарником. Тягнули щось важкеньке. Сумніву більше не було: «Браконьєри!» Ті й не відпиралися: «Полювали на дикого вепра…» Єгері викликали наряд міліції, він оперативно прибув на місце пригоди. Затриманими виявилися житель с. Башлики Ярослав Г. та його спільник із смт Цумань. У них вилучено нарізну малокаліберну гвинтівку. До речі, ніде не зареєстровану.

– Ми навіть пострілу не почули, настільки тихо стріляє, – каже директор ДП «МГ «Звірівське» Андрій Шпорук. – Територія мисливського господарства велика, за кожним деревом охоронця не поставиш, тим і користуються браконьєри. Тим паче, що у ці літні місяці багато людей приїжджають у ліс по ягоди і гриби, десятикратно збільшується навантаження на єгерів та державну лісову охорону.

До речі, раніше тут затримували на браконьєрці родичів теперішніх стрільників. Вочевидь, урок близьких не пішов їм на користь. Тепер горе-полювальникам доведеться відшкодовувати мисливському господарству 10 тис. грн. завданих збитків і платити штраф.

Два тижні тому єгері так само у надвечір’я вилучили карабін «Вепр» у жителя с. Городище Ярослава М., який вештався лісовими угіддями. Тоді злочин встигли попередили.

Сергій ЦЮРИЦЬ,

прес-служба Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства