Лісове серце Волині

Лісівник працює для майбутніх поколінь. Це одна з найгуманніших і найблагородніших професій у світі. Дбати про насінинку, плекати саджанці, берегти деревостани, вирощені батьками і дідами, – обов’язок кожного, але тільки лісівники займаються цим професійно. А де ж набути цього фаху? Окрім вишів в Україні існує ціла мережа навчальних закладів, де готують лісівників. Одним із найуспішніших і найавторитетніших вважається Шацький лісовий коледж імені Валентина Сулька, який справедливо вважають лісівничим серцем Волині. Адже з нього вийшли уславлені лісівники, зокрема й голова Державного агентства лісових ресурсів України Валерій Черняков, начальник Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства Василь Мазурик, головний лісничий та начальник відділу лісового господарства цього ж управління Сергій Шеремета і Борис Бабеляс, чимало наукових працівників та управлінців, директорів та майстрів лісу державних лісомисливських господарств України. Колишній лісний технікум, а тепер лісовий коледж знаходиться у самісінькому центрі древнього Шацька (44000, Волинська обл., смт Шацьк, вул. 50 років Перемоги, 20. Тел: 8 (03355) 20460, 8 (03355) 20531. Веб-сайт: www.shlk.org.ua), потопає у зелені мальовничого дендропарку. Має коледж ошатні навчальні корпуси, комфортабельні гуртожитки, простору їдальню, власний стадіон та оранжерею, православну капличку. А ще тут діє картинна галерея, музей фауни та історії коледжу, студентські молодіжні об’єднання, краєзнавчі та мистецькі гуртки, спортивні секції. Як цього року проходитиме вступна кампанія до цього престижного навчального закладу, попросили розповісти директора коледжу Ігоря Жмурка.

– Ігорю Васильовичу, хто може претендувати на вступ до вашого навчального закладу?

Ми хотіли б, аби до нас прийшли ті, хто любить ліс і готові працювати для його блага. Втім,на навчання запрошуємо усіх бажаючих. У 2014–2015 навчальному році за освітньо-кваліфікаційною програмою підготовки молодшого спеціаліста денної та заочної форм навчання у нас проводитиметься навчання за спеціальностями «Лісове господарство» (термін навчання на базі 9 класів – 4 роки, на базі 11 класів – 3 роки), «Лісозаготівля та первинна обробка деревини» (термін навчання набазі 9 класів – 4 роки, на базі 11 класів – 3 роки), «Бухгалтерський облік» (термін навчання на базі 9 класів – 3 роки, на базі 11 класів – 2 роки) запрошуємо усіх бажаючих.

– За якими критеріями проводиться конкурсний відбір?

– Випускники 11 класу для вступу у коледж на денну і заочну форми навчання подають сертифікати Українського центру оцінювання якості освіти з результатами зовнішнього незалежного оцінювання. А вже приймальна комісія враховуватиме бали у залежності від обраної спеціальності. На бухгалтерський облік братимуться до уваги оцінювання знань з таких предметів як українська мова та література, математика або історія України*, на лісозаготівлю та первинну обробку деревини – з української мови та літератури, математики або фізики*, на спеціальність лісове господарство – з української мови та літератури, математики або біології* (* за вибором абітурієнта зараховуються бали з одного із вказаних предметів – авт.).

– Що робити тим, хто закінчив школу кілька років тому, скажімо, служив в армії і з якихось причин не зміг цього року пройти зовнішнє незалежне оцінювання?

– А до нашого коледжу кожен вступник може подавати сертифікат Українського центру оцінювання якості освіти, виданий у 2008, або у 2009, або у 2010, або у 2011, або у 2012 році, або у 2013році, або у 2014 році. Право ж брати участь у конкурсі за результатами зовнішнього незалежного оцінювання або за результатами вступних випробувань з конкурсних предметів у Шацькому лісовому коледжі ім. В. В. Сулька за їх вибором мають особи, які отримали повну загальну середню освіту у 2007 році і раніше.

– Чи є вступні екзамени для випускників 9-х класів?

– Так. Випускники 9 класу при вступі до коледжу здають вступні випробування з української мови (диктант) та математики (тести).

– Чи розпочався вже прийом документів і як довго він триватиме?

– Прийом документів на денну форму навчання на базі 9 та 11 кл. розпочався ще 11 липня й триватиме рівно до 17.00 год. 24 липня. Це для осіб, які мають складати вступні випробування, що проводить коледж. Для тих, хто не складатиме вступних випробувань, він продовжений до 12.00 год. 1 серпня. А ось на заочну форму навчання на базі 11 кл. він розпочнеться тільки 23 липня й триватиме до 17.00 год. 11 серпня, а для заочників-вступників, які не складають випробувань, буде продовжений аж до 17.00 год. 22 серпня.

– Коли і де проходитимуть вступні іспити?

– Для вступників денної форми – з 25 липня по 1 серпня, для вступників заочної форми – з 12 по 22 серпня. Відбуватимуться вступні іспити у головному корпусі нашого коледжу. Для цього створено приймальну комісію, куди увійшли досвідчені викладачі.

– Ігорю Васильовичу, і про найбільш хвилюючий момент! Коли абітурієнт може дізнатися, що він вже став студентом коледжу і час пакувати валізи до містечка його мрії?

– Рейтинговий список вступників для студентів денної форми навчання буде оприлюднюватися о 12.00 год. не пізніше 2, 5, 8 серпня 2014 року, заочної форми – о 12.00 год. 23 серпня. Різні й терміни зарахування вступників за державним замовленням. Для стаціонарної форми навчання вони будуть оголошені не пізніше 15.00 год. 11 серпня 2014 року, для заочної форми – не пізніше 15.00 год. 27 серпня 2014 року. А ось ті, хто прийде до нас навчатися за кошти фізичних та юридичних осіб, дізнаються про це після зарахування на місця державного замовлення. Для денної форми це буде не пізніше 18 серпня, для заочної – не пізніше 1 вересня 2014 року. Тож часу, аби зібрати все необхідне, ще й друзям розповісти про щасливий білет до містечка своєї мрії, у кожного буде вдосталь.

– Які документи потрібно подати вступнику і в який спосіб це найкраще зробити?

– Вступники можуть особисто подати заяву про вступ до коледжу або надіслати електронну заяву. У ній потрібно вказати напрям підготовки, спеціальність та форму навчання. Окрім цього слід додатидокумент державного зразка про повну або базову загальну середню освіту і додаток до нього (оригінал або завірені ксерокопії), сертифікат Українського центру оцінювання якості освіти (оригінал або завірену копію), медичну довідку за формою 086-У (оригінал або її завірену копію), 6 фотокарток розміром 3×4 см, копію довідки ДПА про присвоєння ідентифікаційного номера, копію паспорта (свідоцтва про народження для осіб, які за віком не мають паспорта), військовий квиток (посвідчення про приписку до призовної дільниці).

– Чи можна у вас окрім основних спеціальностей здобути ще якусь допоміжну і яку саме?

– Справді, вже котрий рік наші вихованці на власний вибір здобувають ще й робітничі професії.Хлопці зокрема отримують кваліфікацію лісоруба ІV розряду, дівчата – робітника зеленого господарства ІІІ розряду. Також незалежно від статі кожен студент за бажанням може освоїти рідкісний фах таксидерміста або ж модну і вкрай необхідну у сучасному світі професію оператора комп’ютерного набору. Додам, що всі цьогорічні випускники запрошені на роботу до державних лісомисливських підприємств Волині, найздібніші продовжать навчання у лісотехнічних університетах.

Інтерв’ю вів Сергій Цюриць.

На фото автора: директор Шацького лісового коледжу ім. В. В. Сулька Ігор Жмурко з головою Державного агентства лісових ресурсів України Валерієм Черняковим, який свій шлях до лісової галузі розпочинав із навчання у Шацькому лісотехнікумі.