«Україна 30. Екологія»: Президент підписав Указ «Про деякі заходи збереження та відтворення лісів»

На відкритті форуму «Україна30. Екологія» Президент  Володимир Зеленський підписав одразу два надважливі для довкілля документи, – про це повідомив на сторінці у Фейсбук Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський.

Указ «Про деякі заходи збереження та відтворення лісів»

Ліс один з наших головних союзників у боротьбі з кліматичними змінами. Лише збільшивши площі лісів ми зможемо збільшити абсорбцію СО2. Саме тому ми запроваджуємо загальнонаціональну ініціативу, масштабного заліснення України – проект «Зелена Країна».

В цей проект закладена амбітна для України мета: до 2030 року збільшити площі лісів на 1 000 000 гектарів. В рамках ініціативи лише в найближчі 3 роки запланована висадка 1 мільярду дерев.

Другий документ, на який без перебільшення, країна чекала роками:

Закон «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України».

500 пакетів на рік – саме стільки використовує кожен українець.

Цим законом ми запроваджуємо обмеження на використання тонких та надтонких пластикових пакетів. Також під заборону потрапляють оксодорозкладні пластикові пакети, які в результаті розкладаються на дрібний мікропластик, що наднебезпечний для довкілля.

Сьогодні українцям вже доступні безліч екологічних альтернатив. Наприклад, лише одна багаторазова торбинка може замінити використання щонайменше 500 пластикових пакетів.