Роман Абрамовський під час форуму «Україна 30. Екологія» репрезентував концепцію реформування лісової галузі

«Останні 50 років про українські ліси говорили так багато, але робили – напрочуд мало. Жодного разу галузь не осучаснювалася та не зазнавала комплексної реформи.

Саме тому ми спільно з Державне агентство лісових ресурсів України напрацювали проект масштабної реформи галузі та розробили Стратегію управління лісами до 2035 року.

Що ми пропонуємо?

*Запровадити відкритий та прозорий ринок деревини. За 2020 рік завдяки реалізації деревини на електронних аукціонах та відмові від прямих договорів підприємствами Держлісагенства було отримано більше 1 мільярда гривень додаткового доходу.

*Збільшити площі лісів на 1 мільйон гектарів за 10 років в рамках проекту Президента «Зелена країна». В тому числі маємо на меті ідентифікувати та зберегти 300 000 – 500 000 га самосійних та безгосподарних лісів.

*Здійснити цифрову трансформацію лісового господарства. Триває робота над створенням «Лісового Порталу», на якому буде публічно доступна вся інформація починаючи від характеристики конкретної ділянки лісу та запланованих в ньому рубок до можливості відстежити подальший шлях кожного вирубаного дерева до конкретного виробу з деревини.

*Провести укрупнення лісгоспів. Ефективність підприємства напряму залежить від його масштабу. Укрупнення призведе до збільшення прибутку, можливості залучення інвестицій та переходу до природозберігаючих технологій.

*Розділити господарські, контрольні та адміністративні функції Держлісагентства.

*Перейти на наближене до природи лісівництво та відмовитися від суцільних рубок всіх видів в лісах Карпат», – йдеться на сторінці Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Романа Абрамовського.