ЗБЕРЕЖІМО ЛІСИ

Лісівники ДП «Ківерцівське ЛГ» намагаються всіляко сприяти приємному відпочинку наших громадян у лісі. Вздовж автомобільних доріг, у різних мальовничих куточках обладнано вісім стаціонарних та двадцять вісім так званих малих рекреаційних пунктів, розміщених всередині лісових масивів. Це спеціально пристосовані місця для відпочинку з бесідками, столами, лавками, місцями для вогнища та контейнерами для збору сміття. Щороку на рекреаційних пунктах проводиться косметичний ремонт малих архітектурних форм, замість застарілих бесідок будуються нові. Робота щодо створення нових рекреаційних пунктів продовжується. І це лише початок, адже наша Волинь багата на мальовничі лісові краєвиди та місцини, які потрібно облаштувати всім необхідним для відпочинку місцевого населення і туристів.

Такі заходи у свою чергу сприяють захисту лісу від пожеж, оберігають його від засмічення. Лісівники звертаються до мешканців  з проханням берегти ліси та не завдавати їм шкоди. Але, незважаючи на неодноразові звернення працівників державної лісової охорони  про недопустимість засмічення лісових масивів побутовими відходами, жителі продовжують вивозити сміття та увесь непотріб у лісові масиви. Крім того, великі купи сміття можна побачити на узбіччі центральних та деяких лісових доріг. Щорічно працівники  Ківерцівського лісгоспу проводять прибирання сміття вздовж вищезгаданих доріг. Лісова охорона перекриває в’їзди до лісу шлагбаумами, проводить перекриття позапланових доріг, щоб не допустити заїзд автомобілів несвідомих громадян, які везуть в насадження різне сміття. Проте люди, замість того, щоб завезти весь непотріб на спеціально відведені сміттєзвалища, привозять його до лісу, або ж висипають при в’їзді до нього.

Засмічення лісів – це лихо та шкода для довкілля. Тому ми закликаємо не залишати там сміття. А ще – з розумінням ставитися до праці лісівників і не пошкоджувати архітектурні форми в облаштованих для відпочинку місцях. Адже на їх будівництво, постійну підтримку чистоти й порядку йдуть чималі кошти. Потрібно пам’ятати, що кожен з нас йде в ліс не останній раз, тож варто поводитися так, аби наступне відвідування було приємним та затишним.

Засмічення лісів є адміністративним правопорушенням, передбаченим статтею 73 Кодексу України про адміністративні правопорушення, і тягне за собою накладення штрафу на громадян в розмірі від 85 до 170 гривень. Накладати штрафи за ці проступки уповноважені посадовці державної лісової охорони та державної екологічної інспекції.

Звичайно, існуючу проблему засмічення лісів та зелених зон не можна вирішити тільки правовим шляхом. Для її подолання потрібна постійна, спільна та цілеспрямована робота лісівників та суспільства, інакше масштаби цього явища невпинно зростатимуть.

Наразі з настанням сухої вітряної погоди підвищилася пожежна небезпека в лісах. Зазвичай вогнем охоплюються великі площі, на яких він дуже швидко розповсюджуються. При сильному вітрові фронт вогню рухається зі швидкістю до 25-30 кілометрів на годину. Тому директором лісгоспу прийнято розпорядження, яким зобов’язано керівників структурних підрозділів прийняти додаткові профілактичні заходи щодо попередження виникнення лісових пожеж, налагодження тіснішої співпраці з органами місцевого самоврядування, дільничними інспекторами міліції, проведення агітаційно-роз’яснювальної роботи серед населення про необхідність додержання вимог пожежної безпеки в лісах.

Петро Романуха,

інженер охорони і захисту лісу ДП «Ківерцівське ЛГ»