Лісова пасіка – ще одна гордість ДП «Поліське лісове господарство»

Лісова пасіка – це місце з особливою атмосферою, де царює спокій та гармонія із природою. А лісовий мед» є елітним сортом серед продуктів бджільництва. Цілющі властивості меду не тільки в тому, що нектар бджілки збирають з різноманітних лісових рослин, а й у тому, що ростуть вони далеко від забруднених доріг, у чистоті та гармонії.

Зовсім ще молода лісова пасіка побудована на території Куклинського лісництва, квартал 35 виділ 13, у 2020 році. Загальна площа пасіки – 0,45 га, де у добротних нових вуликах живуть 70 бджолосімей.

На території росте фруктовий сад площею 0,25 га – 130 дерев (вишня, черешня, груша, яблуня, і це все різних сортів та видів, ранні та пізні дерева, звичайні та колоновидні, абрикос звичайний та чорний, слива). Зараз на пасіці квітують медоносні трави – фацелія пижмолиста та синяк.

Різноманіття трав і цвіту дерев забезпечує хороший медозбір. Навесні 2021 року посадили навіть хурму, оскільки на території сприятливі умови та ґрунт для посадки цієї рослини, а також кущі ожини та декілька грядок із полуницею». Також біля пасіки заліснили біополяну липою, площею 0,8 га – приблизно 500 дерев. Усе – для покращення якісних властивостей меду.

На території збудовано будиночок для апітерапії. Перебуваючи в такому будиночку завдяки мікровібраціям та повітрю, яке наповнене багатим квітковим нектаром і прополісом, які створюють бджоли, людина відчуває неймовірний спокій. Коли людина вдихає таку суміш, здійснюється якісна і ефективна чистка дихальної системи.

Подібний вулик лікує: хвороби системи травлення, серцево-судинні недуги, допомагає в процесі післяопераційної реабілітації та при порушені повноцінного обміну речовин.

Безперечно, створення пасік у лісі не менш корисне і для самого лісу. Завдяки бджолам суттєво зростають врожаї ягід, дикорослих груш, черешень та багато інших плодових дерев та кущів.

Пресслужба ДП «Поліське лісове господарство»