Про розвиток лісового туристично-рекреаційного потенціалу Волині

Йшлося сьогодні, 16 липня, під час наради з головними лісничими державних лісогосподарських підприємств Волинського ОУЛМГ. Її провели перший заступник начальника управління Руслан Войцеховський та начальник відділу лісового господарства Борис Бабеляс.

Йшлося про можливості примноження рекреаційно-туристичного потенціалу волинського лісу, пожежну ситуацію та якість проведення догляду за лісами.

Лісовий рекреаційний потенціал у нашій області завжди був на належному рівні. Щодня тисячі волинян та гостей області користуються послугами стаціонарних рекреаційно-відпочинкових комплексів та пунктів. Їхньою мережею охоплена вся Волинь. На сьогодні діє 123 великих рекреаційно-відпочинкових екотериторій, де можна поспілкуватися з природою, пообідати, приготувати їжу на мангалі у спеціально облаштованому місці. На деяких можна відсвяткувати навіть весілля, день народження або ж корпоративне свято. Для прикладу, відпочинковий еко-комплекс «Явір», розташований на трасі «Київ-Луцьк» при в’їзді в область, має не тільки сучасний еко-ресторан з однойменною назвою, а й еко-стежку, яка розповість про історію Цуманської пущі, її флору та фауну. В цю мережу органічно вписуються понад 650 малих зон відпочинку для любителів тихого полювання, збирачів ягід чи мандрівників у глибині масивів, понад сто еко-зупинок, а також до десятка екологічних стежок. Окрема сторінка –  Воротнівський ботанічний заказник, де діє Лісівничий молодіжний центр – тут щодня відпочиває від кількох десятків до кількох сотень дорослих і дітей. Для любителів мисливства далеко за межами України відоме лісомисливське господарство «Звірівське», де створено бездоганний сервіс для відпочинку. Діють екологічні кінні та веломаршрути для цінителів краєзнавства та природи, які пролягають місцями, пов’язаними зі значними історичними подіями, конкретними особистостями, природними перлинами краю. У наших лісах – чимало меморіальних місць, пов’язаних з двома найбільшими війнами історії, які також походили Волинню. Є заказники, заповідні території, пам’ятки природи та знакові об’єкти для лісівництва. Цей «лісівничий еко-простір» пов’язує туристичні маршрути міст, областей і навіть країн.

Покращити та розширити лісівничий еко-туристичний потенціал, значно поглибити, примножити і осучаснити найкращим досвідом, який є у світі, звернути увагу на облаштування зон відпочинку для особливих категорій громадян –  таку ініціативу висловив начальник Волинського ОУЛМГ Олександр Кватирко. З цією метою в результаті наради вдалося напрацювати комплексний план.

– Маємо не лише зберегти, а й розвинути напрацьоване попередніми поколіннями лісівників. Нам є що показати і необхідно сповна скористатися цим, щоб наші ліси ставали ще більш соціальними, комфортними для людей, в тому числі – з обмеженими можливостями. А зони відпочинку –  більш європейськими та  привабливими – не лише для туристів, а й інвесторів, – наголосив під час наради Руслан Войцховський. – Адже більшість людей, як би не парадоксально це звучало, й досі не розуміють, що ліс висаджується вручну. У людей сформувалася думка, що він росте сам. Роблячи ліс відкритішим для відвідування людей, маємо нагадувати, що значну частину дерев посаджено, створено, збережено і все охороняється лісівниками.

Про важливість цієї роботи говорив також Борис Бабеляс. При цьому наголошували на потребі залученні до цієї справи місцевих майстрів, громадськість та керівників громад.

Йшлося також і про інші аспекти діяльності лісового господарства  – охорону та недопущення пожеж, підготовку до мисливського сезону, який стартує 7 серпня, підготовку до лісової таксації 2022 року, догляди за лісом та інші важливі аспекти діяльності державних підприємств.

Пресслужба Волинського ОУЛМГ