Наша головна мета: своєчасне виявлення загорянь, оперативне реагування на них та організація дій протипожежних сил та засобів

Держлісагентство спільно із ДСНС України, Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, Державне агентство України з управління зоною відчуження провели командно-штабні тренування на тему “Організація системи управління під час гасіння лісових пожеж та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, пов’язаних з ними”.

У цьому році відомчою пожежною охороною до початку пожежонебезпечного періоду у всіх 24 областях країни проведені навчання із залученням представників територіальних органів ДСНС.

Наступний етап – це створення територіальними органами Держлісагентства зведених загонів і на виконання доручення Міністра захисту довкілля та природних ресурсів Романа Абрамовського проведення навчань з гасіння умовних лісових пожеж із залученням сил і засобів інших областей для відпрацювання спільних дій, а також перевірки готовності пожежної техніки та дій протипожежних угрупувань Держлісагентства.

До проведення навчань залучено:

близько 600 осіб державної лісової охорони та відомчої пожежної охорони;

200+ одиниць техніки Держлісагентства з 24 областей,

80+ рятувальників;

30+ одиниць техніки ДСНС, 10+ осіб;

3 одиниці техніки місцевих громад.

Як результат, станом на сьогодні в лісах галузі ліквідовано 277 пожеж на площі 126 гектарів. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року:

кількість пожеж зменшилася в 7 разів;

площа загоряння зменшилася в 417 разів.

середня площа однієї пожежі зменшилася в 65 разів та склала 0,4 гектари.

Як бачимо, результати суттєві. Звичайно, потрібно також враховувати цьогорічні погодні умови. Ми намагаємося оперативно та ефективно запобігати поширенню вогню. Тому і надалі будемо проводити спільні навчання.