Розглядається проект Мінімальних вимог щодо безпеки та здоров’я на роботі працівників лісового господарства та лісової промисловості

29-30 липня 2021 року у м. Боярка Київської області в приміщенні Українського центру підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів лісового господарства «Укрцентркадриліс» відбувся профільний семінар з охорони праці.

Участь у ньому взяли головний спеціаліст Відділу використання лісових ресурсів Держлісагентства України Мусійовський А.Й., директор Українського центру підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів лісового господарства «Укрцентркадриліс» Ірклієнко С.П. головні спеціалісти Волинського Боровицький О.М. та Львівського Степанишин В.М. обласних управлінь лісового та мисливського господарства, завідувач навчальної лабораторії охорони праці «Укрцентркадриліс» Гільперт В.В., заступник директора департаменту – начальник відділу нагляду в АПК та СКС департаменту нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Держпраці України Радіонов М.О., начальники відділів нагляду в АПК та СКС територіальних органів Держпраці Львівської обл. Курило В.М., Закарпатської обл. Вербовський В.Г. та Івано-Франківської обл. Смага Р.І., завідувач наукового відділу нормативно-правового забезпечення Національного науково-дослідного інституту промислової безпеки та охорони праці Гора Р.М., представники державних лісогосподарських підприємств – головний інженер ДП «Турійське лісове господарство» Волинського ОУЛМГ Боярчук С.С. та провідний інженер охорони праці ДП «Ізяславське лісове господарство» Хмельницького ОУЛМГ Ярославський Ю.М.

Всі етапи обговорення відбувалися у конструктивній співпраці між учасниками згідно з Програмою проведення семінару. Аналіз та оцінка напрацьованих пропозицій щодо забезпечення безпеки та здоров’я на роботі працівників лісового господарства внесені в проект Мінімальних вимог щодо безпеки та здоров’я на роботі працівників лісового господарства та лісової промисловості.

Обговорення проекту «Мінімальних вимог безпеки та здоров’я на роботі працівників лісового господарства та лісової промисловості», які мають прийти на заміну чинним «Правилам охорони праці для працівників лісового господарства та лісової промисловості», затверджені наказом Державного комітету України з нагляду за охороною праці від 13.07.2005 року №119, відбувалося з розгляду питань щодо перебігу розроблення, внесення та опрацювання зауважень, опрацювання структури, висвітлення досвіду щодо організації заходів державного нагляду та під час наглядової діяльності, аналізу нормативно-правових актів Європи щодо забезпечення безпеки та здоров’я на роботі працівників лісового господарства.

Всі учасники робочої групи прийшли до спільного висновку, що представлений для обговорення проект «Мінімальних вимог щодо безпеки та здоров’я на роботі працівників лісового господарства та лісової промисловості» потребує доопрацювання та подальшого узгодження із Законом України «Про безпеку і здоров’я працівників на роботі», який зараз перебуває на завершальній стадії прийняття.

Оскільки прикінцевими положеннями згаданого проекту Закону після дати набрання його чинності всі нормативно-правові акти з охорони праці, які є діючими, автоматично втратять законність, а «прийняті» «Мінімальні вимоги щодо безпеки та здоров’я на роботі працівників лісового господарства та лісової промисловості» знову потребуватимуть перегляду та затвердження, що є необґрунтовано зі сторони організації формування нормативно-правового забезпечення.