У волинських лісах побільшало оленів європейських та диких кабанів

Учора, 30 серпня, цих тварин випускали у масивах Ковельського р-ну.

Вирощення диких звірів у вольєрних умовах із подальшим випуском у природу –  перевірений досвід ведення мисливського господарства для врегулювання або ж відновлення чисельності певного виду. У державних лісомисливських господарствах області над цим працюють результативно вже багато років. Вчора подібний досвід показали приватні користувачі мисливських угідь – у вольєр площею понад 2 тис. га ТзОВ «Аміла» випустили 120 благородних оленів та 30 диких кабанів.

Випускали тварин у ліси Ковельського р-ну. Тут олені та кабани почуватимуться комфортно, адже такі умови є цілком звичними для їхнього проживання.

За тваринами спостерігатимуть працівники єгерських служб як самого приватного користувача, так і держлісгоспів. Підгодівля – особливо у зимовий період, охорона від браконьєрів є обов’язковими для подальшого їх збереження.

Зважаючи на те, що керівник приватного підприємства Роман Микитюк успішно і давно працює у напрямку еко-туризму, локація має всі шанси стати одним з улюблених місць відпочинку на Волині.

Показати, як усе відбувається і працює, запросили представників влади області, місцевої громади, лісівників, журналістів.   

– Це досвід, який дійсно вартий уваги. Приємно спостерігати, коли приватні користувачі мисливських угідь області роблять суттєвий внесок у розвиток мисливського потенціалу області. Неодноразово вже наголошував: мисливський туризм дуже популярний в усьому світі. Маємо зробити все, щоб на Волині він був європейського рівня, –  наголосив начальник Волинського ОУЛМГ Олександр Кватирко.

– Це загалом підвищує туристичний потенціал області. Місце досить унікальне, тут створюють те, чого немає в інших громадах, тому подібні ініціативи викликають гордість, – зазначив голова обласної ради Григорій Недопад.

Сам Роман Микитюк зізнався, що виношував мрію майже 10 років. І це лише гарний старт, підприємство і надалі працюватиме у цьому напрямку.

Пресслужба Волинського ОУЛМГ

Довідково. Вольєрний метод за останні 3 роки, відколи стали працювати посилено, довів свою ефективність.

За результатами зимових обліків 2021 року,  в мисливських угіддях державних лісомисливських підприємств області чисельність основних видів тварин, порівняно з 2020 роком, зросла: кабана на 67,4% (616 гол.), оленя європейського на 17,3% (156 гол.).

На сьогодні в мисливських угіддях лісогосподарських підприємств функціонує 15 вольєрів загальною площею 59,3 га.