На Турійщині виявили масштабну самовільну порубку

Зафіксували факт працівники державної лісової охорони ДП «Турійське ЛГ» сьогодні у Ружинському лісництві. На місці була вантажівка з деревиною та безпосередньо ще велася рубка.

Незаконну заготівлю деревини чоловіки здійснювали без документів. Аргументують, що мають дозволи на проведення таких робіт на самосівних землях громади.

У результаті перевірок встановлено, що рубку здійснили в тому числі на території держлісфонду – згідно з таксаційними даними, з 2000 року територія належить до ДП «Турійське ЛГ».

Вже встановлено самовільну порубку 107 дерев на площі 0,3 га, що в межах держлісфонду. Слідство ще триває. Встановлюються збитки.

Ситуація кричуща не лише через факт та масштаби самовільної порубки. Вражає те, що в області все частіше трапляються випадки фактичного вирубування лісу на землях різного призначення, що в користуванні громад.

Такі ділянки здаються в оренду під створення сільськогосподарських культур і просто розчищаються. При цьому не береться до уваги факт знищення повноцінних лісових насаджень.  

Саме це і є одним зі шляхів походження незаконної деревини та часто – її подальшого руху на приватні пилорами.

Пресслужба Волинського ОУЛМГ