Лісівники Волині традиційно долучилися до організації фестивалю «Лісова пісня»

На Волині пройшов ХХ Міжнародний літературно-мистецький фестиваль «Лісова пісня». Він відбувався у Луцьку та на Ковельщині.

Подорож до урочища Нечимне, яке надихнуло Лесю Українку написати драму-феєрію «Лісова пісня», вже традиційно відбувається за підтримки Волинського ОУЛМГ та ДП «Ковельське ЛГ».

Безпосередньо в урочищі гостей зустрічали лісничий Скулинського лісництва ДП «Ковельського ЛГ»  Леонід Лисюк, завідувачка Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки Ольга Бойко та керівниця Скулинського учнівського лісництва Світлана Савченко зі своїми вихованцями.

Розпочали традиційно з екскурсії, а згодом, після відвідання музею «Лісової пісні», письменники разом з учнями шкільного лісництва посадили яблуні та груші у символічному  «Лесиному саду», де вже росте й «Лесина груша, яку з черенків, взятих із 120-річної Ізидориної груші у саду Косачів з Колодяжного, виростив співзасновник журналу-каталогу «СонцеСад» Остап Романович Михаць.

Фестиваль проводиться у двадцяте. Тут побували сотні, якщо не тисячі, найвідоміших українських та зарубіжних письменників, композиторів, митців, шанувальників творчості Лесі Українки та її мами Олени Пчілки. Крім Лесиної «Лісової пісні», про Нечимне написано дуже багато поетичних і прозових творів, зокрема, свого часу тут безпосередньо працював і видатний український письменник Віктор Лазарук, який створив блискучу поему «Нечимле». Тут зберігся предковічний дуб, під яким маленька Леся слухала гру місцевого сопілкаря, виросли вже й іменні дуби Максима Рильського, Кос-Анатольського, Петра Маха, Ростислава Братуня, прийнялося дуби, посаджені у попередні фестивальні гостини сучасним поколінням українських та зарубіжних письменників.

Ці відвідини стали своєрідною родзинкою Міжнародного фестивалю. Це відзначили всі письменники, за що висловили подяку начальнику Волинського ОУЛМГ Олександру Кватирку, директору ДП «Ковельське ЛГ» Віктору Данилюку та лісничому Скулинського лісництва Леоніду Лисюку.

Того ж дня учасники Міжнародного фестивалю побували також у Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки.

Міжнародний фестиваль тривав п’ять днів. Він розпочався у «Лесиній світлиці» старого Луцька літературно-музичною зустріччю «Поетичні перехрестя» та переглядом вистави «Лісова пісня» у Волинському академічному обласному театрі ляльок. Відтак, було урочисте відкриття фестивалю біля пам’ятника Лесі Українки, виступи письменників у бібліотеках, школах, коледжах та університетах Луцька.

Цього року, крім українських письменників з Волині, Рівненщини, Львівщини, Київщини, Вінничини, Сумщини, у ньому також брали участь представники Польщі, Болгарії та Білорусії.

– Фестиваль «Лісова пісня» відбувається на Волині з 2001 р., – розповідає голова облорганізації НСПУ Ольга Ляснюк. – Він започаткований і проводиться з ініціативи Волинської обласної організації НСПУ за підтримки департаменту культури Луцької міської ради, управління культури Волинської облдержадміністрації, обласного науково-методичного центру культури, Волинського ОУЛМГ у партнерстві з КЗ “Луцька міська ЦБС”, обласними бібліотеками – науковою ім. Олени Пчілки, дитячою, юнацькою та профспілковою ім. І. Фуріва, ВНУ ім. Лесі Українки, Луцьким педагогічним коледжем, Волинським академічним обласним театром ляльок, аматорською кіностудією «Волинь», СШ №1 м. Луцька, Луцькими НВК «Гімназія № 14 ім. Василя Сухомлинського» та НВК №1, Волинським краєзнавчим музеєм, ГО «Розвиток мікрорайонів міста», Інститутом Польщі ВНУ ім. Лесі Українки, Волинським фаховим коледжем культури і мистецтв ім. І. Стравінського, Луцьким інститутом розвитку людини університету «Україна».

Головна мета фестивальних заходів – привернути увагу до місць, де бувала Леся Українка та які надихали її на написання безсмертної «Лісової пісні».

ХХ міжнародний фестиваль завершив свою роботу у День Луцька екскурсіями до замку Любарта та Волинського обласного краєзнавчого музею, де у музейному дворику відбулися літературні читання «Під Лесиним небом».

Пресслужба Волинського ОУЛМГ