Пожежна небезпека влітку


Розпочались жнива – гаряча пора не лише для аграріїв, але й для працівників лісового господарства. Зазвичай ця пора характеризується сухою вітряною погодою. Під час проведення жнив місцями проводиться спалювання стерні, іншої рослинності. А коли сільськогосподарські землі межують із лісовими масивами, то це створює реальну загрозу останнім, адже вогонь може перейти до лісу та спричинити великі лісові пожежі. Ці пожежі дуже небезпечні, тому що заходять у ліс широким фронтом, який іноді сягає кількасот метрів, особливо при сильному вітрі. Вогнем охоплюються великі площі. При сильному вітрі фронт вогню рухається зі швидкістю до 30 кілометрів на годину.

З метою недопущення виникнення лісових пожеж влітку та на виконання розпорядження Держлісагентства України керівництвом ДП «Ківерцівське лісове господарство» прийняті додаткові  профілактичні заходи по створенню достатньої кількості мінералізованих смуг, особливо у місцях масового відпочинку населення, вздовж автомобільних та залізничних шляхів, навколо лісових масивів, що межують із  сільськогосподарськими угіддями.

Основна увага звернута до працівників державної лісової охорони на забезпечення своєчасного виявлення загорянь та їх гасіння на початковій стадії, налагодження профілактичної протипожежної роботи з органами місцевого самоврядування, проведенні агітаційно-роз’яснювальної роботи серед населення про необхідність додержання вимог пожежної безпеки.

Завдяки повноті проведення всього комплексу профілактичних протипожежних робіт у лісових масивах ДП «Ківерцівське лісове господарство» в 2014 році не допущено жодного випадку загорянь.

Петро Романуха,

інженер охорони і захисту лісу ДП «Ківерцівське ЛГ».

Прес-служба Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства