Відбулася зустріч з користувачами мисливських угідь Волині: акценти

Про реальний стан справ, досягнення та проблеми, перспективи розвитку, першочергові питання для вирішення йшлося учора, 12 жовтня, під час розширеної наради з користувачами мисливських угідь області.

Начальник управління Олександр Кватирко, розпочинаючи зустріч, наголосив: ми сьогодні вислухаємо всі сторони, обговоримо кожну пропозицію – нам потрібна дієва та результативна комунікація. Така, що спонукає до якісних змін у напрямку мисливського господарства.

На зустріч спеціально прибув в.о Президента Всеукраїнської асоціації мисливців та користувачів мисливських угідь Віктор Червоний, присутні начальник управління екології та природних ресурсів Волинської облдержадміністрації Валентин Кухарик, перший заступник начальника Держекоінспекції в області Олександр Ткачук.

– У цій залі зібралися самодостатні люди з власною життєвою позицією, які чітко розуміють потреби галузі, знають, як вирішувати проблеми. Мисливство на Волині – один із потужних напрямків. Це вже  традиція, що напрацьовувалася роками. Час не стоїть на місці –  і ми маємо вміти змінюватися та вчасно адаптовуватися, – наголосив головний лісівник Волині.

Першим виступив завідувач сектором мисливського господарства Волинського ОУЛМГ Віталій Каращук.  Він поінформував про роботу, яка у цій галузі ведеться державними лісомисливськими підприємствами. Наразі, зазначив доповідач, користувачами мисливських угідь є 14 держлісгоспів, ще 15 – УТМР, інші з 56 – різної форми власності. У кожного – своя специфіка та напрямки. Але є пріоритети, які мають бути спільними для всіх.

Перше – щоденна робота  над збереженням популяції тварин та птахів. З різних причин динаміка щодо кількості змінюється в різні роки. Але завдяки методам регулювання вдається утримувати необхідний баланс.

Принаймні, як показують результати обліків та моніторингів, над цим якісно працюють у держлісгоспах, окремих приватних угіддях.

Головним зараз є вольєрне розведення, що спрацьовує як експрес-метод регулювання популяції видів. Зокрема це чітко видно у ситуації з відновленням чисельності дикого кабана – за рік вдалося досягнути показника з плюсом у 67%.

Не менше уваги, наголосив спікер, необхідно приділяти охороні від браконьєрства. Віталій Каращук охарактеризував ситуацію, аналізуючи кількість складених протоколів кожним із користувачів. Очевидно, що в цьому напрямку окремим представникам необхідно активізувати роботу.

Цікавою була порівняльна аналітика щодо особливостей мисливського господарства у різних країнах. Зокрема Німеччини, Польщі, Угорщини. З показників виходить, що відсоток добування основних видів тварин у нас є нижчим. Це як позитивний, так і негативний фактор. Адже означає, що Україна є більш зорієнтованою на збереження тваринного світу, проте значно програє в економічній площині.

Під час доповіді Віталій Каращук  проаналізував фінансові показники. Поки у мисливському господарстві прибутки не повністю покривають витрати. Проте очевидною є позитивна динаміка росту останніх років, що дозволяє впевнено рухатися далі тими ж напрямками.

Виступ Віктора Червоного був насиченим та емоційним. На початку в.о. Президента Всеукраїнської профільної асоціації прозвітував про роботу структури, нагадав про обов’язки сторін.

Мисливська галузь переживає не найкращі часи, говорив доповідач.   Постійний тиск та зміни в законодавстві все частіше спрямовані на знищення галузі. Тим часом мисливці не звикли говорити про свої проблеми і не завжди вміють відстояти власні позиції. Не часто інформують і суспільство про свою діяльність. Зараз настав час, наголосив Віктор Червоний, коли прийшла мода на нібито охорону природи, охорону тварин. Насправді ж люди, які називають себе природоохоронцями і не розуміючи специфіки мисливства, своїми начебто благородними діями лише шкодять тваринам.

Мисливство – це галузь економіки, акцентував доповідач. Не хобі окремої категорії людей чи якась забава, як часто можна почути та прочитати. Передусім це любов до природи, до можливостей вкладати в розвиток для того, щоб потім користуватися виважено.

І про це треба говорити, пояснювати людям. Це важливе завдання як для асоціації, так і для  кожного присутнього в залі, звернувся з трибуни Віктор Червоний.

Він проаналізував окремі законодавчі ініціативи, вже прийняті норми, які суперечать стандартам мисливства, шкодять галузі, наголосив, що в цій справі важлива активна позиція кожного.

Тему дотримання діючого законодавства продовжили Валентин Кухарик та Олександр Ткачук. Посадовці нагадали користувачам мисливських угідь про основні напрямки перевірок, що здійснюють екоінспектори, та наслідки за виявлені порушення.

На завершення зустрічі відбулися  перевибори голови обласної організації Всеукраїнської асоціації мисливців та користувачів мисливських угідь. Ним став Ігор Жмурко – директор Шацького лісового коледжу ім. Валентина Сулька, голова правління громадської організації «Волинський клуб собаківництва». Досі асоціацію на Волині очолював екс-начальник Волинського ОУЛМГ Богдан Колісник.

Виступаючи, Ігор Жмурко слушно акцентував на необхідності підготовки кадрів, зокрема фахівців єгерських служб. І пообіцяв відкрити такий факультет у навчальному закладі, який очолює. Говорив і про напрямки, що сприятимуть розвитку мисливства на Волині, нарощення потенціалу  мисливського собаківництва.

Свою позицію висловили також голова Волинської обласної організації УТМР Андрій Дмитрук, інші користувачі мисливських угідь. А директор ТзОВ «Веста М» Роман Микитюк запросив присутніх на профільну міжнародну конференцію, що відбудеться на Ковельщині вже 27-28 жовтня.

Пресслужба Волинського ОУЛМГ