Підприємства Держлісагентства за 9 місяців поповнили Держбюджет на 6 млрд грн

Масштабна реформа лісового господарства, що наразі триває в Україні, змінює систему управління лісами та робить галузь прозорою. Відновлення та охорона лісів, інвентаризація, діджиталізація і оптимізація державних лісогосподарських підприємств – те, над чим ми зараз активно працюємо.

За  9 місяців 2021 року підприємства Держлісагентства сплатили 6 мільярдів гривень податків. Це на 39 % більше, ніж у аналогічному періоді 2020 року.

Роман Абрамовський: “Чистий прибуток за 9 місяців 2021 року склав 347 млн гривень. Якщо порівнювати цей показник з аналогічним періодом 2020 року, маємо позитивний результат: він збільшився на 139 %”.

Крім того, чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за 9 місяців склав 15,6 млрд гривень. У порівнянні з аналогічним періодом 2020 року він збільшився на 53 %.

За ці 9 місяців нам вдалося збільшити середньомісячну заробітну плату на 46 %. Сьогодні вона складає 15 тисяч гривень. При цьому, зростання ціни на європейських ринках деревини за аналогічний період складає лише 13 %, а загальний обсяг рубок заготівлі деревини в Україні не змінився.

Нам вдалось поступово перейти на вибіркові способи рубок.

У порівнянні з 2020 роком кількість пожеж знизилася в 5 разів, а середня площа пожежі зменшилася в 49 разів. Тож за 9 місяців ми розпочали реалізацію таких важливих проєктів:

У рамках програми Президента “Зелена країна” вже висадили близько 5,5 мільйонів майбутніх дерев.

Стартувала національна інвентаризація лісів.

Розпочали ідентифікацію самозаліснених та придатних для лісорозведення ділянок і процес передачі їх в постійне користування підприємствам Держлісагенства.

Створили перший офіційний телеграм-бот лісової галузі https://t.me/ukrforest_bot

Запустили окремий сайт https://zelenakraina.gov.ua/